Przyznano pierwszy tytuł najlepszego nauczyciela muzyki

Anna Korczakowska z Krakowa została wybrana najlepszym nauczycielem muzyki 2015 roku w pierwszym w Polsce konkursie o ten tytuł. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przyznano pierwszy tytuł najlepszego nauczyciela muzyki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AS

19 mar 2016 20:08


Konkurs o tytuł najlepszego nauczyciela muzyki, przewodnika i opiekuna muzycznego przebiegał dwuetapowo - w październiku jury wybrało spośród kandydatów 10 nominowanych do nagrody, w lutym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

"Jesteśmy przekonani, że idea konkursu była nam potrzebna. Była potrzebna po to, żeby pokazywać państwa dokonania, żeby klimat wokół edukacji muzycznej był coraz lepszy, żeby państwa praca była doceniana" - powiedziała pomysłodawczyni konkursu, prezes Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich" Violetta Łabanow-Jastrząb.

Laureatką nagrody głównej została Anna Korczakowska. Pracuje jako chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca "Małe Słowianki", prowadzi zajęcia ze studentami Politechniki Krakowskiej, a także współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej prowadząc zajęcia wokalne z seniorami. Współpracuje też ze Studiem Teatru, Muzyki i Tańca w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia wokalne i emisji głosu.

Konkurs - jak podają organizatorzy - ma charakter akcji społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na pracę nauczycieli muzyki, a także skonsolidowanie środowiska muzycznego i lokalnych koalicji wokół zadań związanych z nauką muzyki i aktywnością muzyczną osób w każdym wieku. Organizatorzy chcą nagradzać nauczycieli i muzyków obdarzonych talentem pedagogicznym i poczuciem misji, charyzmatyczne osobowości, ludzi, którzy potrafią zaszczepić miłość do muzyki, ciekawie i efektywnie jej uczyć.

Organizatorami konkursu "Nauczyciel Muzyki 2015" byli: Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej oraz Fundacja "Muzyka jest dla wszystkich". Wśród partnerów znaleźli się m.in.: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Związek Producentów Audio Video, Orkiestra Sinfonia Varsovia.

Łabanow-Jastrząb wyraziła nadzieję, że Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej będzie tą organizacją, która postara się poprawiać stan edukacji muzycznej. "To jest pierwsza organizacja, która chce połączyć wszystkich: i tych ze szkół muzycznych, i tych z oświaty, i tych, którzy nie są nauczycielami, ale działają w edukacji nieformalnej" - powiedziała. Dodała, że potrzeba silnej organizacji, która będzie mogła ustalić standardy edukacji muzycznej. Zachęciła również do zgłaszania kandydatur oraz oddawania głosów w kolejnym konkursie na najlepszego nauczyciela muzyki 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.