Przyszłość należy do IT. Edukację trzeba zacząć już teraz

Komputery ma w Polsce prawie 95 proc. gospodarstw domowych z dziećmi w wieku szkolnym, a ponad 91 proc. korzysta też z internetu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przyszłość należy do IT. Edukację trzeba zacząć już teraz

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2014 9:12


W październiku 2013 r. spółka Samsung Electronic Polska zainicjowała program "Mistrzowie Kodowania", dzięki któremu w trzy miesiące ponad 1,5 tys. uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w naszym kraju opanowało podstawy programowania w języku Scratch - informuje "Puls Biznesu".

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, lecz narzędziem, które pozwala rozwijać twórcze myślenie, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem nauki. Dzisiejsi uczniowie szkół podstawowych będą w przyszłości wykonywać zawody, o których istnieniu dzisiaj nie mamy pojęcia. Ale na pewno będą one związane z informatyką, pisze gazeta.

Według danych UE do 2015 r. aż 90 proc. miejsc pracy będzie wymagało przynajmniej podstawowych kompetencji cyfrowych. A już dzisiaj połowa (z 14 mln.) bezrobotnych w Europie nie ma wystarczającej biegłości w dziedzinie IT by zdobyć zatrudnienie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.