Przemysław Brzuszczak najlepszym studentem w Polsce

0 0
Przemysław Brzuszczak najlepszym studentem w Polsce
– Szukaliśmy osób uzdolnionych naukowo, które angażują się w działalność społeczną – mówi Tomasz Leś z NZS. (Fot.: mat. pras.)

Tomasz Klemt, Dawid Mielnik, Mateusz Hołda, Ewa Szczepańska, Paweł Górecki, Przemysław Brzuszczak wygrali konkurs Studencki Nobel, w którym wybrano najlepszych studentów.
• Głównym Laureatem, a tym samym najlepszym studentem w Polsce, ogłoszono Przemysława Brzuszczaka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Studencki Nobel to trwający od 8 lat konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W jego ramach studenci z całej Polski rywalizują o tytuły „studenckiego nobla” w 6 kategoriach branżowych oraz o nagrodę główną. Do kryteriów konkursu należy między innymi znajomość języków obcych, działalność w organizacjach studenckich, osiągnięcia naukowe, średnia ocen, czy dotychczasowe praktyki i staże.

– Główny laureat Studenckiego to Nobla to „człowieka renesansu”. Szukaliśmy osób uzdolnionych naukowo, które angażują się chociażby w działalność społeczną – mówi Tomasz Leś, rzecznik prasowy NZS.

Zwycięzcą konkursu głównego został Przemysław Brzuszczak – student historii, kulturoznawstwa i prawa na Uniwersytecie Warszawskim, międzynarodowych stosunków gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on również ambasadorem rzecznika praw obywatelskich, brał udział w blisko 70 konferencjach naukowych. Laureat działa czynnie na rzecz kultury, a także jest laureatem licznych stypendiów.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Nauki ekonomiczne i prawne – Tomasz Klemt

Nauki humanistyczne i sztuka – Dawid Mielnik

Nauki medyczne i nauki o zdrowiu – Mateusz Hołda

Nauki rolniczo – przyrodnicze - Ewa Szczepańska

Nauki ścisłe i techniczne – Paweł Górecki

Nauki społeczne – Przemysław Brzuszczak

Zwycięzców konkursu wybrali polscy naukowcy zasiadający w komisji konkursowej. W tej edycji byli to między innymi: prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prof. zw. dr hab. Wojciech Dyduch. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Partnerem głównym konkursu była firma PZU.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.