Przemysław Brzuszczak najlepszym studentem w Polsce

Tomasz Klemt, Dawid Mielnik, Mateusz Hołda, Ewa Szczepańska, Paweł Górecki, Przemysław Brzuszczak wygrali konkurs Studencki Nobel, w którym wybrano najlepszych studentów.
• Głównym Laureatem, a tym samym najlepszym studentem w Polsce, ogłoszono Przemysława Brzuszczaka z Uniwersytetu Warszawskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przemysław Brzuszczak najlepszym studentem w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 cze 2016 10:56


Studencki Nobel to trwający od 8 lat konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W jego ramach studenci z całej Polski rywalizują o tytuły „studenckiego nobla” w 6 kategoriach branżowych oraz o nagrodę główną. Do kryteriów konkursu należy między innymi znajomość języków obcych, działalność w organizacjach studenckich, osiągnięcia naukowe, średnia ocen, czy dotychczasowe praktyki i staże.

– Główny laureat Studenckiego to Nobla to „człowieka renesansu”. Szukaliśmy osób uzdolnionych naukowo, które angażują się chociażby w działalność społeczną – mówi Tomasz Leś, rzecznik prasowy NZS.

Zwycięzcą konkursu głównego został Przemysław Brzuszczak – student historii, kulturoznawstwa i prawa na Uniwersytecie Warszawskim, międzynarodowych stosunków gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on również ambasadorem rzecznika praw obywatelskich, brał udział w blisko 70 konferencjach naukowych. Laureat działa czynnie na rzecz kultury, a także jest laureatem licznych stypendiów.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Nauki ekonomiczne i prawne – Tomasz Klemt

Nauki humanistyczne i sztuka – Dawid Mielnik

Nauki medyczne i nauki o zdrowiu – Mateusz Hołda

Nauki rolniczo – przyrodnicze - Ewa Szczepańska

Nauki ścisłe i techniczne – Paweł Górecki

Nauki społeczne – Przemysław Brzuszczak

Zwycięzców konkursu wybrali polscy naukowcy zasiadający w komisji konkursowej. W tej edycji byli to między innymi: prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prof. zw. dr hab. Wojciech Dyduch. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Partnerem głównym konkursu była firma PZU.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.