Przedsiębiorcy będą wykładowcami na uczelni

0 0
Przedsiębiorcy będą wykładowcami na uczelni

Sztuki sprzedaży oraz umiejętności biznesowych będą uczyć na Uniwersytecie Śląskim specjaliści oraz przedsiębiorcy współpracujący z uczelnią. Celem uruchomienia nowych kierunków jest m.in. przekazywanie praktycznej wiedzy nt. zakładania i prowadzenia firmy.

Specjaliści spoza uczelni oraz przedsiębiorcy znajdą się wśród wykładowców dwóch nowych kierunków studiów podyplomowych - akademii umiejętności biznesowych i zarządzania oraz sztuki sprzedaży na uniwersyteckim poziomie.

- Celem uruchomienia obu kierunków było nawiązanie współpracy z przedsiębiorcami i umożliwienie im przekazania swojej wiedzy i umiejętności w murach uniwersytetu. Każda z tych osób będzie prowadziła te zajęcia, w których dobrze się czuje - powiedział w środę podczas briefingu prasowego w Katowicach dr Jarosław Polak z Uniwersytetu Śląskiego.

Dodał, że wśród zagadnień są m.in.: zarządzanie jakością, zarządzanie finansami w firmie, komunikacja w biznesie z wykorzystaniem nowych technologii, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing.

- Chcemy, by 60 proc. tych zajęć było praktycznych. To oznacza pracę na konkretnych przypadkach, a nie tylko przekazywanie wiedzy podręcznikowej - dodał Polak.

Drugi kierunek jest skierowany do osób, które chcą doskonalić umiejętności w dziedzinie sprzedaży i negocjacji handlowych.

- Sztuka sprzedaży jest umiejętnością kluczową w każdym obszarze życia, szczególnie w biznesie. Trzon wykładowców stanowić będą trenerzy oraz twórcy koncepcji sprzedażowych - powiedział Polak.

Oba kierunki powstawały w porozumieniu z przedsiębiorcami i firmami. Pierwszy przy współpracy z TechMine Innovation Community - grupy innowacyjnych przedsiębiorców, drugi przy wsparciu firmy Nowe Motywacje. Jak poinformowano podczas briefingu, kadra w większości składa się z praktyków - przedsiębiorców oraz innych specjalistów spoza uczelni.

Studia rozpoczynają się w październiku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.