Projekt wspierający ekonomię społeczną na finiszu

Łącznie 844 kandydatów w 6 turach rekrutacji i blisko 300 absolwentów. To bilans końcowy studiów podyplomowych Ekonomia społeczna realizowanych przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zorganizowano w sumie 9 edycji studiów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Projekt wspierający ekonomię społeczną na finiszu

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

24 lip 2013 19:40


Przez dwa semestry osoby zajmujące się prowadzeniem oraz wspieraniem przedsięwzięć społecznych zdobyły wiedzę m.in. z zakresu ekonomii, zarządzania (w tym: strategicznego, personelem, projektami społecznymi), finansów (np. zagadnienia fundraisingu, rachunkowości czy instrumentów finansowania przedsięwzięć społecznych) i prawa (formy organizacyjno-prawne, zamówienia publiczne, czy prawo spółdzielcze).

Zdaniem uczestników, studia podyplomowe Ekonomia społeczna pozwoliły na efektywniejsze tworzenie oraz zarządzanie instytucjami społecznymi i organizacjami z tego sektora. Stanowiły ponadto dobrą okazję do nawiązania wartościowych kontaktów, przydatnych zarówno w pracy zawodowej, jak i działalności społecznej.

Na potrzeby studiów uruchomiono również platformę e-learningową, na której udostępniono 3 kursy w systemie blended-learning, czyli tradycyjnej metodzie nauki łączonej z zadaniami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera. Platformę wykorzystywano także w celu komunikacji ze słuchaczami, jako bazę materiałów dydaktycznych, w tym filmów i miejsce wymiany opinii uczestników. Jak twierdzą organizatorzy, studia były sporym wyzwaniem organizacyjnym, średnio w roku akademickim zajęcia prowadziło ok. 40 wykładowców (nauczycieli akademickich i praktyków), a dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi i atrakcyjnej formie zajęć.

Słuchacze podnosili swoje kwalifikacje organizacyjne i menedżerskie, m.in. przez wymianę własnych doświadczeń. W sześciu akcjach rekrutacyjnych uczestniczyło łącznie 844 kandydatów m.in. z instytucji pomocy i integracji społecznej, organizacji pozarządowych oraz administracji publicznej.

Zajęcia realizowane w ramach Projektu „Zintegrowany System Wsparcia Ekonomii Społecznej" prowadzone były także przez Uniwersytet Warszawski oraz Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Szczecinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.