Program stażowy Providenta wyróżniony certyfikatem

0 0
Program stażowy Providenta wyróżniony certyfikatem
- Kandydatom należy poświęcić niezbędną ilość czasu i uwagi, wspierać ich, motywować i pozwolić im szukać własnych rozwiązań - uważa Tomasz Bąk, koordynator programuProvidenta One Level Up. /Fot. sxc.hu

Program Providenta „One Level Up” został nagrodzony certyfikatem w Programie Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk.

Program był badany pod kątem zgodności standardów z wymogami Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Proces certyfikacji był wieloetapowy i swoim zakresem obejmował zarówno obszary związane z przygotowaniem merytorycznym programu, przebiegiem, komunikacją oraz promocją.

Ewaluacja uwzględniała pełny zakres polityki personalnej stosowanej w firmie podczas przebiegu programu i dotyczyła m.in.: przygotowań do realizacji, rekrutacji, waloru edukacyjnego, opieki mentorów czy oceny programu przez praktykantów.

Jednym z elementów procesu były również opinie wyrażone przez studentów zbierane przez zewnętrznych audytorów.

- Kandydatom należy przede wszystkim poświęcić niezbędną ilość czasu i uwagi, wspierać ich, motywować i pozwolić im szukać własnych rozwiązań, wskazując nadrzędny cel. Stawiamy na rozwój każdego z kandydatów i budowanie atmosfery sprzyjającej poszerzaniu kompetencji. Uczymy samodzielności i odpowiedzialności za poszczególne projekty – mówi Tomasz Bąk, koordynator programu One Level Up.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Certyfikat jest dowodem na to, że nasze działania idą w dobrym kierunku. Nie spoczywamy jednak na laurach i już myślimy o nowych propozycjach na 2016 rok – dodaje.

Wakacyjne praktyki

Program Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk to pierwsza w Polsce inicjatywa, która ma na celu wyznaczanie i propagowanie najwyższych standardów w zakresie realizacji staży i praktyk w firmach. Wybrane programy staży i praktyk poddawane są szczegółowej, wieloetapowej analizie, na podstawie której powstaje specjalny raport oceniany później przez ekspercki zespół audytorów.

Podstawowe wyznaczniki staży i praktyk są spisane w dokumencie Polskie Ramy Jakości Staży i Praktyk. Jest to zbiór norm dotyczących realizacji wysokiej jakości programów staży i praktyk w przedsiębiorstwach, który został wypracowany z udziałem kilkudziesięciu organizacji zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Zarządzania Kadrami.

Program One Level Up umożliwia młodym Polakom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności działania w międzynarodowej firmie na konkurencyjnym rynku. Praktyki są płatne. Odbywają się w lipcu i sierpniu. Studenci mogą aplikować między innymi do działów: finansowego, obsługi klienta, personalnego oraz IT. Ok. 30 proc. uczestników otrzymuje propozycję pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.