Profesor: Firmy powinny wychować sobie nowych pracowników

- Moim zdaniem, firmy powinny inwestując zapracować na dobrego pracownika poprzez dobre praktyki, poprzez współpracę z uczelnią – powiedział prof. Jan Limanowski, kierownik katedry w jednostce Inżynierii i Aparatury Procesowej na wydziale nauki o żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Profesor: Firmy powinny wychować sobie nowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

13 lut 2018 11:16


Temat braku pracowników był jednym z podnoszonych podczas tegorocznego Techmilku. Rzecz, która jest nowością, to fakt, że wszyscy potrzebują pracowników. Dzisiaj pewna rozmowa wyglądała tak – jeden z przedsiębiorców powiedział, że od teraz może zatrudnić 50 osób. 

- Zaczęliśmy rozmawiać o studiach dualnych, o podpisaniu umowy stażu czy praktyki nawet pod dyktando firm, czyli to firma proponuje tematykę staży czy praktyk, to firma proponuje tematykę pracy dyplomowej z nadzieją, że ta osoba potem zacznie u nich pracować. To coś nowego. Kiedyś było coś takiego, że student pracą spłacał kredyt. Już teraz nasi studenci pracują w wielu miejscach, w wielu firmach z tej branży. Zaczyna się nowe era. Firmom, które pytają o pracownika mogę powiedzieć, wychowajcie go sobie – mówi prof. Limanowski.

Czytaj też: Studia dualne wpisują się w założenia reformy szkolnictwa wyższego

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.