Pracownicy sieci Piotr i Paweł franczyzobiorcami? Rusza specjalny program

W październiku sieć Piotr i Paweł uruchomiła dla wybranych pracowników program zarządzania talentami pod nazwą „Mój sklep”, który koncentruje się na rozwoju poprzez franczyzę w modelu pracowniczym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy sieci Piotr i Paweł franczyzobiorcami? Rusza specjalny program

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

15 paź 2015 10:01


Program adresowany jest do pracowników supermarketów, o wysokim potencjale i motywacji do rozwoju, posiadających kilkuletnie doświadczenia zawodowe w handlu. W perspektywie istotnym elementem programu jest włączenie do niego obecnie rekrutowanych osób na stanowiska menedżerskie średniego szczebla. Zainicjowany program ma na celu pozyskanie i przygotowanie pracowników sieci do roli franczyzobiorcy i samodzielnego prowadzenia biznesu w postaci sklepu Piotr i Paweł.

Nauka franczyzy...

Program składa się z trzech głównych elementów: rekrutacji, szkoleń i warsztatów oraz wsparcia finansowego, ułatwiającego uczestnikom zakup sklepu i samodzielne prowadzenie go w ramach sieci.

Szkolenia realizowane w ramach programu „Mój sklep” ukierunkowane są w głównym stopniu na rozwój umiejętności zarządzania sklepem jako samodzielnym przedsiębiorstwem. Takie przekrojowe podejście ma na celu rozszerzenie posiadanych już umiejętności menadżerskich i wiedzy handlowej, tak aby uczestnik kończący program stawał się w pełni kompetentnym franczyzobiorcą prowadzącym własną firmę. Istotnym elementem programu jest również wsparcie finansowe jego uczestników ułatwiające zakup sklepu.

Sieć Piotr i Paweł ma obecnie w 124 sklepy w 62 polskich miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

karolina 2017-01-11 15:43:16

wystarczy spojrzeć na wzór z francuskiej sieci supermarketów, działa to sprawnie, przynosi zyski i miejsca pracy.