Pracownicy OZE będą się kształcić na Śląsku

0 0
Pracownicy OZE będą się kształcić na Śląsku
- Rynek OZE jest na tyle dobrze rozwijającą się i perspektywiczną branżą, że po zakończeniu kształcenia absolwenci znajdą pracę - powiedział dyrektor Centrum Ryszard Gruca. /Fot. Fotolia

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu będzie kształcić specjalistów branży odnawialnych źródeł energii.

Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego Ryszard Gruca, że technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest w Polsce jednym z najnowszych kierunków kształcenia.

- Decyzję o uruchomieniu tego kierunku, który ruszył w ubiegłym roku, podjęliśmy wspólnie z zabrzańskim Centrum Edukacji. Uczniowie zgodnie z programem rozpoczęli naukę od prostych zadań montażowych podczas zajęć praktycznych organizowanych w naszym centrum. W drugiej klasie to się zmieni, już od poniedziałku będą mieli do dyspozycji jedną z najnowszych pracowni OZE - powiedział Gruca.

Praktyczna nauka zawodu

Pracownia została wyposażona w nowoczesne stanowiska dydaktyczne umożliwiające uczniom zapoznanie się z najważniejszymi instalacjami do produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Wśród nich znalazły się m.in. kolektor słoneczny, moduł fotowoltaiczny, pompa ciepła, kocioł opalany biomasą i turbina wiatrowa.

- W ten sposób nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego zyskali dostęp do najlepszych narzędzi do nauki zawodu technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Zabrzu.

Absolwenci tego kierunku kształcenia będą przygotowani do organizowania i wykonywania prac związanych z montażem i obsługą systemów energetyki odnawialnej.

Perspektywiczna branża

- Rynek OZE jest na tyle dobrze rozwijającą się i perspektywiczną branżą, że po zakończeniu kształcenia absolwenci znajdą pracę - powiedział Gruca.

Nowa pracownia OZE, jak dodał, pozwoli ubiegać się Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego o akredytację Urzędu Dozoru Technicznego na kształcenie osób dorosłych m.in. w zawodzie monterów urządzeń fotowoltaicznych.

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu jest publiczną placówką oświatową, prowadzącą szkolenia, zajęcia edukacyjne i praktyki zawodowe dla uczniów i słuchaczy zabrzańskich szkół, a także bezpłatne kształcenie osób dorosłych.

W centrum obecnie uczy się ponad tysiąc osób, z czego ponad 40 uczniów w dwóch klasach technikum, które prowadzi kształcenie w kierunku technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

W nowoczesne stanowiska dydaktyczne wyposażyła pracownię firma Fortum Power and Heat Polska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.