Praca w Seco/Warwick, Świebodzin: Firma szuka pracowników już w szkołach średnich

0 0
Praca w Seco/Warwick, Świebodzin: Firma szuka pracowników już w szkołach średnich
W Seco/Warwick podpisano umowy partnerskie z trzema szkołami. (Fot.: secowarwick.com)

• Seco/Warwick w Świebodzinie realizuje programy współpracy z uczelniami wyższymi na rzecz edukacji oraz badań i rozwoju.
• W ostatnim czasie firma podpisała również umowy ze szkołami średnimi.

Seco/Warwick to globalny producent urządzeń do obróbki cieplnej. W zakładzie w Świebodzinie zatrudnia ponad tysiąc osób. Aby zaspokoić swoje potrzeby kadrowe, od długiego czasu współpracuje z uczelniami wyższymi, takimi jak: Politechnika Łódzka, Poznańska, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie, Institut für Metallformung TU Bergakademie we Freibergu w Niemczech, Politechnika Warszawka, Central South University w Chinach oraz National Research Saratov State University w Rosji.

Współpraca ta obejmuje m.in. wykłady, warsztaty, prelekcje i szkolenia ekspertów Seco/Warwick z różnych dziedzin biznesu, zarządzania, technologii i komunikacji, a także praktyki zawodowe realizowane w firmie, gdzie uczniowie i studenci nie tylko przyglądają się z bliska pracy inżynierów, techników, ekspertów i menadżerów, ale także wykonują konkretne zadania niezbędne do realizacji celów firmy.

Studenci Politechniki Poznańskiej w zakładzie w Świebodzinie. (for. Seco/Warwick)
Studenci Politechniki Poznańskiej w zakładzie w Świebodzinie. (for. Seco/Warwick)

Od zeszłego roku firma rozszerzyła współpracę z edukacją o techniczne szkoły średnie oraz licea ogólnokształcące. W ostatnim czasie podpisano umowy partnerskie z trzema placówkami – Technikum Mechanicznym w Świebodzinie, Technikum Elektronicznym w Zielonej Górze oraz Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzinie. Efektem tej współpracy były już pierwsze wykłady reprezentantów firmy w szkołach.

Wśród prelegentów programu dla liceów są: dyrektor marketingu, menadżer ds. personalnych, specjalista ds. sprawozdawczości giełdowej, inżynier serwisu, kontroler finansów grupy oraz amerykańscy i indyjscy przedstawiciele spółki, którzy w języku angielskim prowadzą zajęcia o różnicach międzykulturowych.

- Im większy nacisk na rozwój, tym większe muszą być inwestycje w naukę, wiedzę, szkolenia i badania - mówi Bartosz Klinowski, prezes Seco/Warwick Europe. - Nasza aktywność we współpracy z uczelniami i placówkami edukacyjnymi to jeden z elementów takich inwestycji. To im zawdzięczamy rozmach oraz wiedzę ekspercką jaką osiągamy na rynkach światowych - dodaje.

Grupę Seco/Warwick tworzy obecnie siedem firm, wśród których wiodącą jest siedziba w Świebodzinie. Pozostałe firmy z grupy: to Seco/Warwick Corporation (USA), Seco/Warwick Europe (Polska), Retech Systems LLC (USA), Seco/Warwick Retech Thermal Equipment Manufacturing Tianjin (Chiny), Seco/Warwick Allied (Indie), Seco/Warwick do Brasil Ind. de Fornos Ltda. (Brazylia).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.