Praca w Seco/Warwick, Świebodzin: Firma szuka pracowników już w szkołach średnich

• Seco/Warwick w Świebodzinie realizuje programy współpracy z uczelniami wyższymi na rzecz edukacji oraz badań i rozwoju.
• W ostatnim czasie firma podpisała również umowy ze szkołami średnimi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Seco/Warwick, Świebodzin: Firma szuka pracowników już w szkołach średnich

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

29 sty 2016 12:03


Seco/Warwick to globalny producent urządzeń do obróbki cieplnej. W zakładzie w Świebodzinie zatrudnia ponad tysiąc osób. Aby zaspokoić swoje potrzeby kadrowe, od długiego czasu współpracuje z uczelniami wyższymi, takimi jak: Politechnika Łódzka, Poznańska, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie, Institut für Metallformung TU Bergakademie we Freibergu w Niemczech, Politechnika Warszawka, Central South University w Chinach oraz National Research Saratov State University w Rosji.

Współpraca ta obejmuje m.in. wykłady, warsztaty, prelekcje i szkolenia ekspertów Seco/Warwick z różnych dziedzin biznesu, zarządzania, technologii i komunikacji, a także praktyki zawodowe realizowane w firmie, gdzie uczniowie i studenci nie tylko przyglądają się z bliska pracy inżynierów, techników, ekspertów i menadżerów, ale także wykonują konkretne zadania niezbędne do realizacji celów firmy.

Studenci Politechniki Poznańskiej w zakładzie w Świebodzinie. (for. Seco/Warwick) Studenci Politechniki Poznańskiej w zakładzie w Świebodzinie. (for. Seco/Warwick)

Od zeszłego roku firma rozszerzyła współpracę z edukacją o techniczne szkoły średnie oraz licea ogólnokształcące. W ostatnim czasie podpisano umowy partnerskie z trzema placówkami – Technikum Mechanicznym w Świebodzinie, Technikum Elektronicznym w Zielonej Górze oraz Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzinie. Efektem tej współpracy były już pierwsze wykłady reprezentantów firmy w szkołach.

Wśród prelegentów programu dla liceów są: dyrektor marketingu, menadżer ds. personalnych, specjalista ds. sprawozdawczości giełdowej, inżynier serwisu, kontroler finansów grupy oraz amerykańscy i indyjscy przedstawiciele spółki, którzy w języku angielskim prowadzą zajęcia o różnicach międzykulturowych.

- Im większy nacisk na rozwój, tym większe muszą być inwestycje w naukę, wiedzę, szkolenia i badania - mówi Bartosz Klinowski, prezes Seco/Warwick Europe. - Nasza aktywność we współpracy z uczelniami i placówkami edukacyjnymi to jeden z elementów takich inwestycji. To im zawdzięczamy rozmach oraz wiedzę ekspercką jaką osiągamy na rynkach światowych - dodaje.

Grupę Seco/Warwick tworzy obecnie siedem firm, wśród których wiodącą jest siedziba w Świebodzinie. Pozostałe firmy z grupy: to Seco/Warwick Corporation (USA), Seco/Warwick Europe (Polska), Retech Systems LLC (USA), Seco/Warwick Retech Thermal Equipment Manufacturing Tianjin (Chiny), Seco/Warwick Allied (Indie), Seco/Warwick do Brasil Ind. de Fornos Ltda. (Brazylia).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.