Powstanie pierwsza szkoła logistyki. To szansa dla młodych, którym grozi wykluczenie

0 0
Powstanie pierwsza szkoła logistyki. To szansa dla młodych, którym grozi wykluczenie
Do szkoły logistyki na pierwszy rok zostanie przyjętych około piętnastu osób w wieku od 18 do 25 lat. (fot. mat.pras.)

FM Logistic France i fundacja Apprentis d’Auteuil utworzą we Francji pierwszą szkołę umożliwiającą uzyskanie dyplomu logistyki dla osób w wieku 18-25 lat, które napotykają na poważne trudności o charakterze edukacyjnym, społecznym czy rodzinnym.

Nabór na pierwszy rok, który zakończy się w styczniu 2017 r., będzie miał charakter kilkuetapowy i będzie prowadzony przez firmę FM Logistic France i fundację Apprentis d’Auteuil za pośrednictwem jej oddziału Auteuil Formation Continue (AFC). Partnerów będą wspierać w tych działaniach zespoły Pôle Emploi (urząd pracy) i Adecco Groupe France.

Pierwszy etap wstępnej kwalifikacji kandydatów odbędzie się pod koniec pierwszego semestru 2016 r. Rekrutacja, której celem jest wyłonienie potencjalnych kandydatów w wyniku rozmów kwalifikacyjnych, rozpocznie się we wrześniu.

Po zakończeniu tego etapu na pierwszy rok zostanie przyjętych około piętnastu osób w wieku od 18 do 25 lat. Zostaną one skierowane do trzech centrów FM Logistic (Longueil-Sainte-Marie, Crépy-en-Valois i Ressons- sur-Matz) położonych w Pikardii, regionie, który pełni funkcję obszaru pilotażowego dla FM Logistic.

Współpraca na wszystkich etapach

Dwunastomiesięczne szkolenie pozwoli uczniom pierwszego rocznika zdobyć dyplom pracownika magazynu logistycznego o wszechstronnych kwalifikacjach (odpowiednik specjalizacji „order picker”). Szkolenie to, które wiąże się z zawarciem umowy pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, obejmującej podniesienie kwalifikacji zawodowych, zakłada realizację Programu Wsparcia Osobistego (APR). Ten opracowany przez AFC program ma stanowić kompleksową odpowiedź na problemy osób, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. Elementem decydującym o sukcesie procesu integracji zawodowej tych ludzi będzie zaangażowanie osób kontaktowych i opiekunów uczestników programu.

- Integracja społeczna i zawodowa niewykwalifikowanych ludzi młodych, którzy zbyt szybko znaleźli się poza systemem edukacji, jest jednym z priorytetów naszych działań – wyjaśnia Nicolas Truelle, dyrektor generalny Apprentis Auteuil.

– Jesteśmy przekonani, że trzeba znieść bariery dzielące sfery gospodarki, edukacji i spraw społecznych. Nasza przyszłość opierać się będzie na wspólnym tworzeniu systemów szkoleniowych, które uwzględniać będą udaną karierę zawodową młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji oraz wyzwania związane z rekrutacją i odpowiedzialnością społeczną biznesu przedsiębiorstw - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.