Powstał serwis łączący pracodawców, uczniów, studentów i absolwentów

Ruszyła nowa platforma internetowa dzięki której pracodawcom ma być łatwiej znaleźć młodych pracowników, a absolwentom uczelni wyższych pracę. Są też wskazówki dla uczniów szkół średnich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powstał serwis łączący pracodawców, uczniów, studentów i absolwentów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 maj 2015 16:09


Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem razem z międzynarodowym instytutem badawczym Millward Brown stworzyła internetową platformę SKAi, która monitoruje losy absolwentów i łączy je z informacjami o potrzebach potencjalnych pracodawców. Serwis pomoże kandydatom na wyższe uczelnie w wyborze odpowiedniego kierunku studiów. Umożliwi też kontakt pomiędzy studentami, absolwentami i potencjalnymi pracodawcami.

SKAi jest adresowany do czterech grup: uczelni, które będą dostosowywać programy kształcenia do potrzeb rynku pracy; uczniów wybierających kierunek studiów; absolwentów, którzy muszą dostosować wykształcenie i kompetencje do potrzeb pracodawców oraz pracodawców, którzy sygnalizują zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów.

Coś dla uczelni

Platforma oferuje skuteczne metody śledzenia losów zawodowych swoich absolwentów. Dzięki prognozom popytu na pracowników w wybranej branży szkoły wyższe zyskują również wiedzę o kierunkach dydaktycznych, na które potencjalnie będzie największe zapotrzebowanie. Mogą również dowiedzieć się więcej o skuteczności własnych programów edukacyjnych i koniecznych kierunkach zmian, aby dopasować ofertę do potrzeb rynku. Jednocześnie, dzięki platformie uczelnie docierają ze swoją ofertą do młodych ludzi.

Coś dla uczniów

Uczniowie szkół średniech rejestrując się na platformie zdobywają informacje o procesach przebiegających obecnie na rynku pracy oraz kierunkach kształcenia przydatnych z punktu widzenia pracodawcy. SKAi dostarcza wiedzę o uczelniach, wydziałach, jak również pomaga zarekomendować odpowiednie placówki na podstawie preferencji aplikantów. W efekcie uczniowie podejmując decyzje o swoim wyższym wykształceniu, wybierają kierunki pożądane na rynku pracy. To bezpośrednio przekłada się na świadome budowanie przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego, dopasowanej do wymagań pracodawców i obowiązujących na rynku trendów.

Coś dla absolwentów uczelni wyższych

Absolweni to grupa, która dopiero wkracza na rynek pracy. SKAi umożliwia im nawiązywanie kontaktów z pracodawcami już w trakcie studiów poprzez znalezienie stażu i praktyk. Pomaga też zanalizować własne kompetencje i porównywać je z potrzebami rynku. Logując się na platformę, absolwenci mogą śledzić przebieg kształtowania się popytu na pracowników w wybranej branży w przeszłości oraz trend prognozowany na przyszłość. W ten sposób otrzymują informacje o zapotrzebowaniu na absolwentów specjalizacji zawodowej, którą planują wybrać.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Cosmos 2015-05-12 08:06:09

skai.edu.pl/

kasia 2015-05-11 22:01:11

szkolajezykowawsl.pl/