Powołano wojewódzkich koordynatorów do spraw innowacji w edukacji

Przygotowanie i przeprowadzenie pilotażowego wdrożenia nauczania programowania będzie jednym z zadań 16 wojewódzkich koordynatorów do spraw innowacji w edukacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powołano wojewódzkich koordynatorów do spraw innowacji w edukacji

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

6 kwi 2016 23:13


Na wniosek Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, spośród pracowników kuratoriów oświaty powołani zostali wojewódzcy koordynatorzy do spraw innowacji w edukacji.

Zadaniem 16 wybranych koordynatorów będzie nadzorowanie i monitorowanie działań na szczeblu poszczególnych województw w ramach programu pilotażowego wprowadzenia nauczania programowania. Program ten zaplanowano w oparciu o innowacje pedagogiczne w wybranych szkołach na wszystkich etapach edukacyjnych od 1 września 2016 r.

Czytaj też: Szkoły policyjne: Program nauczania zostanie ujednolicony

Dodatkowo do zadań koordynatorów do spraw innowacji w edukacji należeć będą zadania wynikające z realizacji w edukacji rządowego planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Oprócz nauczania programowania, będą to m.in. zagadnienia związane ze wspieraniem szkół we wdrażaniu działań i rozwiązań z zastosowaniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych), zapewniających dodaną wartość edukacyjną, np. stosowanie e-podręczników i e-zasobów, wprowadzanie tzw. e-dzienników oraz skutecznych metod dydaktycznych aktywizujących uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.