Ponad 200 absolwentów klas patronackich dostało pracę w Volkswagenie

11 września Volkswagen Poznań obchodzi 10. rocznicę współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu. Ponad 200 absolwentów szkoły znalazło zatrudnienie w poznańskiej fabryce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 200 absolwentów klas patronackich dostało pracę w Volkswagenie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

11 wrz 2015 19:50


Volkswagen Poznań obchodzi w tym roku 10. jubileusz współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu w tym zakresie. Spółka wspiera rozwój młodych uczniów w swoich czterech klasach patronackich o różnych profilach zawodowych. Szkoła we współpracy z firmą kształci uczniów w zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.

Praktyki zawodowe

Proces edukacyjny rozłożony jest na trzy lata, w trakcie których uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Zajęcia teoretyczne zajmują trzy dni w tygodniu, pozostałe dwa wypełnione są praktykami. Te, w czasie pierwszego roku nauki odbywają się w szkolnych warsztatach, zaś w kolejnych latach nauki - w warsztatach oraz obszarach produkcyjnych poznańskiej fabryki, serwisach samochodowych sieci dealerskich koncernu VW lub w warsztatach Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Ponadto uczniowie odbywają na każdym etapie edukacji miesięczne praktyki zawodowe w różnych obszarach produkcyjnych przedsiębiorstwa, gdzie mają szansę zweryfikować swoją wiedzę oraz umiejętności, jak również poznać nowoczesne procesy produkcyjne. Na zakończenie edukacji uczniowie przechodzą polski egzamin zawodowy wg. procedur Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jak również egzamin niemiecki przed Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową AHK, który może skutkować zdobyciem Certyfikatu uprawniającego do wykonywania zawodu w wielu państwach Unii Europejskiej.

Kompleksowy model kształcenia

- Taki kompleksowy model kształcenia przynosi wymierne efekty. Uczniowie mają szansę zdobyć unikatowe doświadczenie zawodowe i bardzo dobre wykształcenie. Zaś my, jako pracodawca, zyskujemy dostęp ludzi młodych, ale już z wiedzą praktyczną i doświadczeniem zawodowym - mówiła Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych w Volkswagen Poznań.

- Dziś, z perspektywy czasu, mogę z pełną świadomością stwierdzić, iż wybór kształcenia zawodowego prowadzonego przez Volkswagen Poznań był strzałem w dziesiątkę. Przyswoiłem mnóstwo fachowej wiedzy, dzięki czemu miałem potem dużo łatwiejszy start w pracy - zgadza się Tomasz Dziedzic, obecnie pracownik działu produkcji pilotażowej, wcześniej uczeń patronackiej klasy Volkswagena

Dotychczas szkoła i Volkswagen Poznań może pochwalić się 226 wspólnie wykształconymi absolwentami, którzy ukończyli jedną z tych 4 klas patronackich. 

- Spośród tych 226 osób aż 207 zostało przez nas zatrudnionych, co oznacza, że zatrudniliśmy 92% absolwentów. Mogę powiedzieć, że w rzeczywistości zatrudniliśmy 100% uczniów, którzy spełnili nasze kryteria – w zakresie uzyskiwanych ocen, zaliczonych egzaminów czy posiadanych kompetencji – podsumowuje Jolanta Musielak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.