Ponad 1100 stypendiów w 16. edycji Programu Stypendiów Pomostowych

Ponad 1100 osób, studentów i doktorantów pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, otrzyma stypendia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. 16. edycję programu zainaugurowano  w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 1100 stypendiów w 16. edycji Programu Stypendiów Pomostowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

5 gru 2017 17:23


• W sumie w ciągu 15 lat z programu skorzystało ponad 15 500 stypendystów i przyznano ponad 21 000 stypendiów na studia dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości i niezamożnych rodzin.

• O stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie mogą się ubiegać maturzyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i spełniają jeden z warunków: pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR, lub są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej.

Stypendia Pomostowe to rozbudowany system stypendialny oferujący studentom wsparcie finansowe na I rok i dalsze lata studiów. Otrzymują je ambitni i zdolni maturzyści z małych miejscowości, pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają studia dzienne. Program ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów wyższych poprzez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok, a najlepszym studentom oferuje wsparcie podczas dalszej edukacji akademickiej.

Istniejący od 15 lat Program Stypendiów Pomostowych to jeden z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Stypendia są fundowane dzięki zaangażowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Fundacji BGŻ BNP Paribas, Fundacji mBanku, a także koalicji ok. 100 lokalnych organizacji pozarządowych.

W 16. edycji programu stypendia otrzyma ponad 1100 osób, studentów i doktorantów, w tym 650 studentów I roku.

W sumie w ciągu 15 lat z programu skorzystało ponad 15 500 stypendystów i przyznano ponad 21 000 stypendiów na studia dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości i niezamożnych rodzin.

"Aż 90 proc absolwentów programu deklaruje, że są zadowoleni z rozwoju swojej kariery zawodowej, zarobków i sytuacji rodzinnej. Jak z tego wynika, Stypendia Pomostowe trafiają do osób rzeczywiście potrzebujących wsparcia, a zarazem o ludzi o silnej motywacji, dokonujących mądrych wyborów, którym po studiach przeciętnie układa się lepiej niż ich rówieśnikom" - podsumował 15-lecie istnienia programu prezes zarządu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jerzy Koźmiński, podczas spotkania w Warszawie.

Dodał, że badań ankietowych, przeprowadzonych wśród uczestników i absolwentów programu wynika również, że dla połowy badanych na pierwszym roku studiów stypendium było głównym źródłem utrzymania.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.