wnp.pl

Polskie uczelnie i Massachusetts Institute of Technology będą współpracować

0 0
Polskie uczelnie i Massachusetts Institute of Technology będą współpracować

- W  Programie dla Śląska założono współpracę z Massachusetts Institute of Technology (MIT), czyli jedną z najlepszych uczelni świata. Obecnie trwają rozmowy ws. współpracy MIT i Politechniki Śląskiej z Gliwic - mówi Jakub Jaworowski, sekretarz stanu w KPRM, sekretarz Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów.

W przyjętym przez Radę Ministrów Programie dla Śląska założono współpracę z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Jaki jest cel tej współpracy?

- Branża wysokich technologii, którą chcemy rozwijać w województwie śląskim i Małopolsce Zachodniej, bazuje na wysoko wykształconych kadrach, które w tych regionach są już obecne, ale także na możliwości ścierania się idei i pomysłów między innowatorami. Tworzy to klimat dla innowacji i tworzenia projektów już nie naukowych, ale biznesowych.

Dlatego żeby ten proces wesprzeć i ułatwić kontakty między kreatywnymi przedsiębiorcami i naukowcami z regionu z ich odpowiednikami za granicą rząd podjął rozmowy w celu nawiązania ścisłej współpracy z Massachusetts Institute of Technology (MIT), jedną z najlepszych na świecie uczelni technicznych.

W ramach programu studenci z regionu pracowaliby nad wspólnymi projektami ze studentami z MIT, na które otrzymywaliby granty w wysokości 20-40 tys. dolarów. W ten sposób młodzi naukowcy mieliby szansę na bezpośrednie kontakty i wspólne wypracowywanie projektów, które znalazłyby bezpośrednie zastosowanie w gospodarce. Obecnie trwają negocjacje z MIT co do możliwości i czasu zawarcia porozumienia.

Cały artykuł czytaj tutaj

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.