Polska Grupa Odlewnicza wraz z Politechniką Śląską kształci kadry dla przemysłu

0 0
Polska Grupa Odlewnicza wraz z Politechniką Śląską kształci kadry dla przemysłu
Utworzenie nowego kierunku dla studentów jest wynikiem rozmów, jakie w zeszłym roku podjęła Polska Grupa Odlewnicza z Politechniką Śląską. (Fot. PTWP)

• Politechnika Śląska otworzyła nowy kierunek studiów podyplomowych – „Inżynieria procesów odlewniczych i obróbki plastycznej”.
• Nowo utworzony kierunek jest drugim w Polsce, gdzie w ramach zajęć podyplomowych studenci mogą pogłębiać wiedzę z zakresu odlewnictwa i kuźnictwa.
• Studia te zostały objęte patronatem przez Polską Grupę Odlewniczą.

Nowy kierunek studiów podyplomowych skierowany jest do osób z wykształceniem wyższym technicznym, które posiadają potrzebę uzupełnienia swojej wiedzy teoretycznej o zagadnienia z zakresu odlewnictwa i kuźnictwa. Zajęcia odbywają się na wydziale mechanicznym technologicznym w Gliwicach, trwają dwa semestry i obejmują swym zakresem 232 godziny dydaktyczne.

Jednym z głównych założeń studiów jest nastawienie na projektowy aspekt prowadzonych zajęć. Słuchacze motywowani są do rozwiązywania praktycznych problemów inżynierskich w obszarach swoich zainteresowań, jak również tych, wynikających z zakresu procesów realizowanych w ich przedsiębiorstwach. Tematyka pracy dyplomowej jest również ukierunkowana na rozwiązanie wybranego przez studenta problemu inżynierskiego, korespondującego z jego pracą zawodową.

– Oczekuję, że po ukończeniu tych studiów będę posiadać konkretną wiedzę, którą wykorzystam w codziennej pracy. W szczególności interesuje mnie zdobycie kompleksowych informacji na temat wyboru odpowiedniego materiału w zależności od warunków procesu wytwarzania, a także projektowania technologii procesu obróbki plastycznej oraz określania warunków kontroli jakości w procesach obróbki plastycznej i procesach odlewniczych – mówi Jakub Kołakowski, uczestnik studiów i jednocześnie pracownik Odlewni Żeliwa „Śrem”, spółki należącej do Polskiej Grupy Odlewniczej.

Utworzenie nowego kierunku dla studentów jest wynikiem rozmów, jakie w zeszłym roku podjęła Polska Grupa Odlewnicza z Politechniką Śląską. Warto podkreślić, że w następnych latach akademickich planowane jest otwarcie kolejnej edycji studiów.

- Zauważyliśmy, że nasi pracownicy, będący absolwentami kierunków technicznych, coraz częściej zgłaszają potrzebę uzupełnienia wiedzy na temat specyfiki procesów technologicznych z zakresu odlewnictwa i kuźnictwa. Okazało się, że zainteresowanie problematyką jest szersze, stąd narodził się pomysł zorganizowania studiów podyplomowych z tej dziedziny. Cieszę się, że władze Politechniki Śląskiej pozytywnie odniosły się do naszej propozycji, czego efektem była inauguracja nowego kierunku od początku obecnego roku akademickiego – mówi Dariusz Ginalski, prezes Polskiej Grupy Odlewnicze.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.