Polska Grupa Odlewnicza wraz z Politechniką Śląską kształci kadry dla przemysłu

• Politechnika Śląska otworzyła nowy kierunek studiów podyplomowych – „Inżynieria procesów odlewniczych i obróbki plastycznej”.
• Nowo utworzony kierunek jest drugim w Polsce, gdzie w ramach zajęć podyplomowych studenci mogą pogłębiać wiedzę z zakresu odlewnictwa i kuźnictwa.
• Studia te zostały objęte patronatem przez Polską Grupę Odlewniczą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska Grupa Odlewnicza wraz z Politechniką Śląską kształci kadry dla przemysłu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 lut 2016 12:32


Nowy kierunek studiów podyplomowych skierowany jest do osób z wykształceniem wyższym technicznym, które posiadają potrzebę uzupełnienia swojej wiedzy teoretycznej o zagadnienia z zakresu odlewnictwa i kuźnictwa. Zajęcia odbywają się na wydziale mechanicznym technologicznym w Gliwicach, trwają dwa semestry i obejmują swym zakresem 232 godziny dydaktyczne.

Jednym z głównych założeń studiów jest nastawienie na projektowy aspekt prowadzonych zajęć. Słuchacze motywowani są do rozwiązywania praktycznych problemów inżynierskich w obszarach swoich zainteresowań, jak również tych, wynikających z zakresu procesów realizowanych w ich przedsiębiorstwach. Tematyka pracy dyplomowej jest również ukierunkowana na rozwiązanie wybranego przez studenta problemu inżynierskiego, korespondującego z jego pracą zawodową.

– Oczekuję, że po ukończeniu tych studiów będę posiadać konkretną wiedzę, którą wykorzystam w codziennej pracy. W szczególności interesuje mnie zdobycie kompleksowych informacji na temat wyboru odpowiedniego materiału w zależności od warunków procesu wytwarzania, a także projektowania technologii procesu obróbki plastycznej oraz określania warunków kontroli jakości w procesach obróbki plastycznej i procesach odlewniczych – mówi Jakub Kołakowski, uczestnik studiów i jednocześnie pracownik Odlewni Żeliwa „Śrem”, spółki należącej do Polskiej Grupy Odlewniczej.

Utworzenie nowego kierunku dla studentów jest wynikiem rozmów, jakie w zeszłym roku podjęła Polska Grupa Odlewnicza z Politechniką Śląską. Warto podkreślić, że w następnych latach akademickich planowane jest otwarcie kolejnej edycji studiów.

- Zauważyliśmy, że nasi pracownicy, będący absolwentami kierunków technicznych, coraz częściej zgłaszają potrzebę uzupełnienia wiedzy na temat specyfiki procesów technologicznych z zakresu odlewnictwa i kuźnictwa. Okazało się, że zainteresowanie problematyką jest szersze, stąd narodził się pomysł zorganizowania studiów podyplomowych z tej dziedziny. Cieszę się, że władze Politechniki Śląskiej pozytywnie odniosły się do naszej propozycji, czego efektem była inauguracja nowego kierunku od początku obecnego roku akademickiego – mówi Dariusz Ginalski, prezes Polskiej Grupy Odlewnicze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.