Polscy pracownicy chcą się szkolić

Pracownicy - najczęściej młodzi - stawiają na podnoszenie kompetencji. Aż 47 proc. Polaków planuje dokształcać się po rozpoczęciu pracy. Pracodawca powinien respektować przywileje zatrudnionych, którzy studiują.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polscy pracownicy chcą się szkolić

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire

2 gru 2015 8:44


Studiującemu pracownikowi każdego roku należy się urlop szkoleniowy: 21 dni roboczych przy kursie wieczorowym i 28 – w przypadku trybu zaocznego. Dodatkowe 21 dni otrzyma osoba na ostatnim roku, kiedy będzie musiała przygotować się do obrony pracy dyplomowej.

Gdy to pracodawca kieruje pracownika na studia, urlop szkoleniowy jest płatny według tych samych zasad co urlop wypoczynkowy. Jeśli jednak zatrudniony sam zdecydował się dokształcać, nie powinien liczyć na zapłatę za dni, w których był nieobecny.

Pracodawca może dobrowolnie przyznać pracownikowi także inne przywileje. Dobrze, by były one uregulowane pisemną umową między zatrudnionym a szefem.

- Do najczęstszych korzyści należą dodatkowe dni wolne oraz sfinansowanie materiałów szkoleniowych lub dojazdów i zakwaterowania, w przypadku gdy uczelnia znajduje się w innym mieście. Niektórzy pracodawcy decydują się również opłacać czesne studenta – mówi Anna Wojewódzka, kierownik oddziału firmy Jobhouse w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.