Polka w finale międzynarodowego konkursu

Teresa Domaszewska, studentka Politechniki Wrocławskiej, została finalistką międzynarodowego konkursu Absolwent Roku 2014 organizowanego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polka w finale międzynarodowego konkursu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 wrz 2014 13:39


Do konkursu zgłosiło się ponad tysiąc uczestników reprezentujących ponad 200 uczelni wyższych. W finale Polka zmierzy się z kandydatami z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Rosji oraz Brazylii, a zwycięzca zostanie ogłoszony 15 września 2014 r. i otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł, staż w wiodącej firmie (w tym eBay, L’Oreal, Google, Sony), „klinikę CV” z osobą ze świata biznesu oraz sesję mentorską 1-na-1.

- Przykłady tych utalentowanych absolwentów obrazują jak wiele wyjątkowego talentu wyłania się z uniwersytetów na całym świecie. Jest to przypomnienie o potrzebie wspierania absolwentów podczas ich pierwszych kroków w świecie pracy - powiedział Andrew Hunter, współzałożyciel Adzuna.

Reprezentantka Polski studiowała biotechnologię farmaceutyczną, studia magisterskie ukończyła z wyróżnioną pracą dyplomową oraz nominacją do TOP10 absolwentów roku uczelni. Największym wyróżnieniem za zaangażowanie w działalność naukową był dla niej roczny staż na University of Virginia w Stanach Zjednoczonych. Pracowała wówczas nad opracowaniem nowych kandydatów na leki na chorobę tropikalną o nazwie denga oraz na grypę.

Teresa we wrześniu rozpoczyna doktorat, podczas którego pracować będzie nad nękającym kraje trzeciego świata i powracającym do Europy lekoopornym prątkiem gruźlicy. Jednak Teresa nie skupia się jedynie na świecie nauki, w trakcie studiów równie chętnie angażowała się w życie lokalnej społeczności. Była wolontariuszką Filharmonii Wrocławskiej, robiła wśród znajomych zbiórki rzeczy dla mającej siedzibę we Wrocławiu Fundacji Kairos, wykonywała także wiele prac dorywczych.

Pozostałymi finalistami są:

Wielka Brytania: Hannah Donkin – University of Sheffield, Sheffield
Brazylia: Renato Tadeu Rodrigues – FACAMP, Campinas
Francja: Thomas Laszczynski – Pantheon-Sorbonne, Paryż
Holandia: Kirsten Romme – VU University, Amsterdam       
Rosja: Ekaterina Mavrina – National Research University, Nizhny Novgorod

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.