Politechniki kolejny rok są najchętniej wybieranymi uczelniami

W tym roku najwięcej osób chciało studiować informatykę, prawo i zarządzanie. Tak wynika z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Politechniki kolejny rok są najchętniej wybieranymi uczelniami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna

7 gru 2015 8:50


- Studiowanie tych kierunków daje ich absolwentom duże możliwości. Mogą potem szukać pracy w różnych branżach - ocenia Piotr Pokorny z Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego.

Zaskakuje wysokie miejsce wśród najpopularniejszych kierunków - bo aż czwarte - psychologii (w 2014 r. była dziewiąta). Na kolejnych pozycjach plasują się kierunki ścisłe, takie jak: budownictwo, mechanika i budowa maszyn oraz automatyka i robotyka - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Także pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce najwięcej osób zapisywało się na politechniki (3,8 kandydatów na jedno miejsce).

Warszawskie uczelnie najbardziej popularne

Jeżeli zliczy się liczbę osób, które chciały podjąć studia, najwięcej zarejestrowano na Politechnice Warszawskiej (ponad 52 tys.) oraz Uniwersytecie Warszawskim (ponad 42 tys.).

W przypadku uczelni publicznych najmniej maturzystów decydowało się na naukę w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.