Politechnika Warszawska, studia: Rusza nowy, przyszłościowy kierunek - druk 3D. Rekrutacja do 30 września 2016 r.

• Ruszyły zapisy na jedne z nielicznych studiów podyplomowych z projektowania i druku 3D w Polsce.
• Od jesieni ten innowacyjny kierunek dołącza do swojej oferty Politechnika Warszawska.
• To odpowiedź na zwiększające się zapotrzebowanie biznesu na wiedzę z obszaru tej dynamicznie rozwijającej się i przyszłościowej technologii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Politechnika Warszawska, studia: Rusza nowy, przyszłościowy kierunek - druk 3D. Rekrutacja do 30 września 2016 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 lip 2016 13:46


Druk 3D to jedna z najbardziej przyszłościowych technologii dzisiejszego świata, znajdująca zastosowanie w wielu branżach – od medycyny i biomechaniki, przez motoryzację czy lotnictwo, po sztukę i design. Potwierdzają to prognozy rynkowe – w samych Stanach Zjednoczonych wartość rynku druku 3D w ciągu najbliższych lat ma wzrosnąć trzykrotnie, a zagraniczne oferty pracy dla inżynierów coraz częściej zawierają wymagania wiedzy w tej dziedzinie. Również w Polsce druk 3D wskazywany jest jako jeden z priorytetowych obszarów gospodarki, na którym koncentrować się mają nakłady na badania i innowacje.

Technologia przyszłości coraz chętniej używana

Jak szacuje amerykański raport "3D Printing: The Next Revolution in Industrial Manufacturing", rynek druku 3D – tylko w Stanach Zjednoczonych – w ciągu najbliższych 4 lat wzrośnie trzykrotnie, aby osiągnąć w 2020 roku rekordową wartości 21 mld dolarów. Kolejne doniesienia o zastosowaniu tej technologii są potwierdzeniem optymistycznych prognoz.

Czytaj też: Jakie studia wybrać by mieć pracę?

Druk 3D okazuje się przydatny w bardzo wielu dziedzinach życia. I tak naukowcy z amerykańskiego Centrum Medycznego Wake Forest wydrukowali w tym roku żywe tkanki, w tym ludzkie ucho. Coraz częściej drukowane są także protezy czy implanty, a firmy motoryzacyjne drukują w 3D podzespoły do swoich samochodów. Na wydrukowanych trójwymiarowych modelach testowane są rozwiązania stosowane na stadionach w Katarze, szykowanych na piłkarskie Mistrzostwa Świata w 2022 roku.

Drukowanie koła zębatego w technologii 3D (fot.mat.pras.) Drukowanie koła zębatego w technologii 3D (fot.mat.pras.)

W końcu – o czym mówiły media na całym świecie, dzięki technologii druku 3D poszkodowany w pożarze żółw Freddy dostał nowy pancerz.

- Nie ma wątpliwości, że druk 3D należy do najbardziej perspektywicznych technologii dzisiejszego świata. Znajduje swoje zastosowanie w bardzo wielu obszarach – od medycyny i biotechnologii, przez motoryzację czy lotnictwo po sztukę i design – mówi dr inż. Michał Kowalik, kierownik studiów podyplomowych Akademia 3D na Politechnice Warszawskiej. – Poszerzające się spektrum zastosowań wywołuje rosnącą potrzebę rynku pracy i biznesu na odpowiednio wykształconych w tym kierunku pracowników i przedsiębiorców. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest nowa oferta studiów podyplomowych naszej uczelni – dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.