Polacy wśród nagrodzonych w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu

0 0
Polacy wśród nagrodzonych w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu
Nasz kraj bierze udział w Odysei Umysłu od 25 lat (fot. Twitter)

11 najwyższych lokat - w tym dziewięć medali - zdobyli młodzi Polacy w zakończonych w niedzielę 37. światowych finałach konkursu Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych - informuje rzeczniczka polskiej edycji konkursu Katarzyna Goch.

Jak podali organizatorzy, Odyseja Umysłu jest międzynarodowym programem edukacyjnym realizowanym w formie konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Nasz kraj bierze udział w Odysei Umysłu od 25 lat.

Jak czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez fundację Odyssey of the Mind Polska, podczas tegorocznych światowych finałów konkursu młodzi Polacy zdobyli 11 najwyższych lokat, w tym: cztery pierwsze miejsca, trzy drugie, dwa trzecie i dwie nagrody specjalne za wybitną kreatywność. Dziewięć innych grup znalazło się w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach. Jak podkreśliła Goch, jest to najlepszy wynik Polaków w historii konkursu.

"Kolejne osiągnięcia polskich ekip to najlepszy dowód, że Polak potrafi… twórczo myśleć, efektywnie wykorzystywać zasoby, współdziałać, czerpać z energii grupy, szukać nieustannie pola do innowacji i ulepszeń. Z roku na rok poziom, który prezentują nasze zespoły, jest coraz wyższy. Widać też olbrzymie postępy w zakresie zadań technicznych i inżynierskich" - skomentował rezultaty krajowej reprezentacji w USA Wojciech Radziwiłowicz, honorowy prezes fundacji Odyssey of the Mind Polska.

Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. drużyny z: Zespołu Szkół OMEGA z Katowic, Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska, Szkoły Podstawowej nr 8 z Wrocławia i X Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia.

W tegorocznych światowych finałach, które odbyły się na kampusie Iowa State University w Ames w stanie Iowa, w Stanach Zjednoczonych, wzięło udział 830 grup młodych ludzi, w tym 28 z Polski; ponadto reprezentowane były m.in. Chiny, Indie, Japonia, Korea Płd., Kanada, Meksyk, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania i Togo.

Finały światowe poprzedził dwuetapowy konkurs krajowy, w którym - w bieżącym roku szkolnym - wzięło udział ponad 3,5 tys. młodych Polaków skupionych w 522 drużynach z 245 szkół i innych placówek oświatowych z całego kraju. Na przełomie kwietnia i maja w Gdańsku odbył się ponadto EuroFestiwal - przegląd dokonań najlepszych uczestników krajowych edycji Odysei z całego świata.

Według informacji organizatorów do tej pory na Finałach w USA drużyny z Polski 31-krotnie zdobyły Złoty Puchar i tytuł Mistrzów Świata, 23 razy sięgnęły po srebrne medale, 11 razy po medale brązowe, 9 razy po Nagrodę Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność i 3 razy po Nagrodę Omera za Postawę Fair-Play. Jak dodali, więcej sukcesów odnoszą jedynie amerykańscy gospodarze oraz Chińczycy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.