Polacy najczęściej studiują w Wielkiej Brytanii

0 0
Polacy najczęściej studiują w Wielkiej Brytanii
Sześciu na dziewięciu polskich studentów, którzy wyjechali do W. Brytanii chce tam zostać po zakończeniu nauki. Fot. fotolia

Za granicą jest już 48 tys. polskich studentów - wynika z danych OECD. Gdzie wyjeżdżają najczęściej?

Najwięcej wybiera Wielką Brytanię, gdzie wg danych UNESCO wyjechało ponad 6,2 tys. młodych Polaków. Drugim krajem pod względem emigracji studenckiej jest Francja - studiuje tam 2,6 tys. Polaków, a trzecim USA, gdzie uczy się 1,8 tys. studentów z Polski - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wyjechałoby ich więcej, ale barierą mogą być koszty. Jak podaje Aegon, np. w USA studia na Massachusett Institute of Technology rocznie kosztują 850 tys. zł (samo czesne to 42 tys. dolarów za rok), na Oxfordzie czy Cambridge w W. Brytanii trzeba się liczyć z kosztem 450 tys. zł, a na paryskiej Sorbonie - 245 tys. zł.

Rzecz w tym, że sześciu na dziewięciu polskich studentów, którzy wyjechali do W. Brytanii chce tam zostać po zakończeniu nauki. Jedni na kilka lat, inni na zawsze. Ucierpi na tym nasza gospodarka.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • a ja zostałam w kraju i nie żałuję. jest coraz więcej możliwości i perspektyw jeśli chodzi o rozwój zawodowy. ale trzeba dobrze wybrać swoją ścieżkę. ja jestem na początku dlatego staż robię w pewnej i poważnej firmie, czyli w impelu. tu mają odpowiedzialne podejście do praktykantów i stażystów i faktycznie ich uczą. i pozwalają robić coś więcej niż tylko parzenie kawy ;)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.