Podlaskie: Szkolenia komputerowe dla mieszkańców z bankowości elektronicznej i bezpieczeństwa w sieci

0 0
Podlaskie: Szkolenia komputerowe dla mieszkańców z bankowości elektronicznej i bezpieczeństwa w sieci

• 15 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na szkolenia komputerowe dla osób, które są zainteresowane podnoszeniem swoich kompetencji.
• Szkolenia dotyczyć będą m.in. bankowości elektronicznej oraz bezpieczeństwa w sieci.

Jak poinformował dyrektor rzeszowskiego WUP Tomasz Czop, konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 25 lat i więcej o niskich kwalifikacjach lub osób powyżej 50 roku życia, bez względu na wykształcenie.

"Na dofinansowanie mogą liczyć projekty, w których osoby będą mogły podnosić swoje umiejętności komputerowe w obszarze TIK - Technologie Informacyjno-Komunikacyjne. Chodzi m.in. o takie kompetencje jak wyszukiwanie informacji w internecie, obsługa bankowości internetowej czy radzenie sobie z prostymi problemami technicznymi" - dodał.

Według urzędników we wszystkich projektach udział weźmie ok. 4,5 tys. osób. Uczestnicy po szkoleniu będą mieli możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego ich umiejętności komputerowe w pięciu obszarach: informacja, komunikacja, tworzenie treści, bezpieczeństwo oraz rozwiązywanie problemów.

"Jesteśmy przekonani, że wsparcie edukacyjne, które otrzymają uczestnicy projektów, pomoże im znaleźć stabilne zatrudnienie" - podkreślił dyrektor rzeszowskiego WUP.

Spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów odbędzie się 12 lipca w podkarpackim urzędzie marszałkowskim.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

W 2015 roku WUP w Rzeszowie ogłosił 9 naborów wniosków z RPO na kwotę 500 mln zł. Zgodnie z harmonogramem w tym roku zostanie ogłoszonych w sumie 21 naborów o wartości dofinansowania z UE wynoszącego również 500 mln zł.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.