Podlaskie stawia na przedsiębiorczość i szkolnictwo zawodowe

0 0
Podlaskie stawia na przedsiębiorczość i szkolnictwo zawodowe
Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego. (fot. www.bialystok.pl)

• Młodzi ludzie  wyjeżdżają z województwa podlaskiego, bo nie ma tutaj atrakcyjnych miejsc pracy. Dlatego w kolejnej perspektywie unijnej będziemy inwestować w przedsiębiorczość – twierdzi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa.
• W Regionalnym Programie Operacyjnym  Województwa Podlaskiego ważne miejsce zajmie również szkolnictwo zawodowe.

W województwie podlaskim prężnie rozwija się branża rolnicza. Region jest liderem w branży mleczarskiej – 25 proc. mleka w Polsce produkowanego jest właśnie tutaj. Są tutaj również fabryki maszyn rolniczych, których produkty trafiają już praktycznie na cały świat.

Czytaj też: Ursus rekrutuje i otwiera przyzakładową szkołę zawodową

Mimo to w regionie wciąż brakuje atrakcyjnych miejsc pracy.

– Mieszkańcy cały czas wyjeżdżają z naszego regionu – ubolewa Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego. Dlatego, jak deklaruje, w kolejnej perspektywie unijnej województwo postawi na przedsiębiorczość i wprowadzanie innowacji w firmach. W tym zakresie niezbędna jest współpraca z uczelniami.

- Mamy już na swoim koncie szereg przedsięwzięć współpracy biznesu z uczelniami, ale teraz jest szansa, aby to bardziej rozwinąć. Ta współpraca jest potrzebna, ponieważ pozwoli uruchomić nowe miejsca pracy, a tym samym wykształcić odpowiednich pracowników – kontynuuje Leszczyński. – W Regionalnym Programie Operacyjnym ważne miejsce zajmie również szkolnictwo zawodowe. Chcemy stworzyć w tym zakresie centra w regionie. Nie chcemy, aby działania związane ze szkolnictwem zawodowym były rozproszone – podkreśla marszałek województwa podlaskiego.

Artykuł powstał podczas debaty „Unijne fundusze w Polsce Wschodniej. Jak równamy do „starej” Europy: Co zawdzięczamy sobie, a co Brukseli” w ramach III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.