Podlaskie stawia na przedsiębiorczość i szkolnictwo zawodowe

• Młodzi ludzie  wyjeżdżają z województwa podlaskiego, bo nie ma tutaj atrakcyjnych miejsc pracy. Dlatego w kolejnej perspektywie unijnej będziemy inwestować w przedsiębiorczość – twierdzi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa.
• W Regionalnym Programie Operacyjnym  Województwa Podlaskiego ważne miejsce zajmie również szkolnictwo zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podlaskie stawia na przedsiębiorczość i szkolnictwo zawodowe

PODZIEL SIĘ


Autor: JM

22 wrz 2016 12:24


W województwie podlaskim prężnie rozwija się branża rolnicza. Region jest liderem w branży mleczarskiej – 25 proc. mleka w Polsce produkowanego jest właśnie tutaj. Są tutaj również fabryki maszyn rolniczych, których produkty trafiają już praktycznie na cały świat.

Czytaj też: Ursus rekrutuje i otwiera przyzakładową szkołę zawodową

Mimo to w regionie wciąż brakuje atrakcyjnych miejsc pracy.

– Mieszkańcy cały czas wyjeżdżają z naszego regionu – ubolewa Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego. Dlatego, jak deklaruje, w kolejnej perspektywie unijnej województwo postawi na przedsiębiorczość i wprowadzanie innowacji w firmach. W tym zakresie niezbędna jest współpraca z uczelniami.

- Mamy już na swoim koncie szereg przedsięwzięć współpracy biznesu z uczelniami, ale teraz jest szansa, aby to bardziej rozwinąć. Ta współpraca jest potrzebna, ponieważ pozwoli uruchomić nowe miejsca pracy, a tym samym wykształcić odpowiednich pracowników – kontynuuje Leszczyński. – W Regionalnym Programie Operacyjnym ważne miejsce zajmie również szkolnictwo zawodowe. Chcemy stworzyć w tym zakresie centra w regionie. Nie chcemy, aby działania związane ze szkolnictwem zawodowym były rozproszone – podkreśla marszałek województwa podlaskiego.

Artykuł powstał podczas debaty „Unijne fundusze w Polsce Wschodniej. Jak równamy do „starej” Europy: Co zawdzięczamy sobie, a co Brukseli” w ramach III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.