Podkarpacie: 40 mln zł na poprawę kształcenia zawodowego w regionie

40 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie na poprawę jakości kształcenia zawodowego w regionie. Dzięki tym pieniądzom podkarpackie szkolnictwo zawodowe dźwignęło się z kolan.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podkarpacie: 40 mln zł na poprawę kształcenia zawodowego w regionie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

12 lis 2015 13:47


Jak poinformował dyrektor WUP w Rzeszowie Tomasz Czop, celem konkursu jest wzrost zatrudnienia absolwentów szkół zawodowych.

- Chcemy to osiągnąć poprzez poprawę jakości szkolnictwa zawodowego, dostosować go do potrzeb rynku pracy, wzbogacić ofertę edukacyjną szkół, zachęcić placówki do współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym i uczelniami wyższymi - dodał Czop.

Podkarpacie stawia na zawodowców

Czop przypomniał, że w ramach poprzedniej perspektywy unijnej na Podkarpaciu zainwestowano ok. 90 mln zł. Pieniądze te zostały wydane w ramach dużego projektu pn. "Podkarpacie stawia na zawodowców".

- W ramach projektu wsparciem zostało objętych ok. 85 proc. placówek kształcenia zawodowego. Uruchomiliśmy ponad 30 nowych kierunków kształcenia, utworzono również 380 pracowni praktycznej nauki zawodu, a staże i praktyki u przyszłych pracodawców odbyło czternaście tysięcy uczniów szkół zawodowych - zaznaczył dyrektor WUP.

Jego zdaniem dzięki tym pieniądzom podkarpackie szkolnictwo zawodowe dźwignęło się z kolan. - Praktycznie z marszu, po zakończeniu tego projektu, kontynuujemy i poszerzamy wsparcie tego sektora szkolnictwa - podkreślił Czop.

2,1 mld euro dla Podkarpacia

Konkurs jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Jest on finansowany z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W jego ramach Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 14 grudnia br. do 5 stycznia 2016 r.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.