Poczta Polska organizuje staże dla młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych

0 0
Poczta Polska organizuje staże dla młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych

Wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych pod opieką pracowników – wolontariuszy mają szansę sprawdzić w praktyce, jak wygląda praca w placówce pocztowej.

Poczta Polska wspólnie z Fundacją Robinson Crusoe rozpoczęła program dwutygodniowych staży w wybranych placówkach Poczty Polskiej. Program "Bezpieczny Staż" ma na celu zawodową aktywizację młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Istotne jest to, aby wprowadzić ich na rynek pracy w najbardziej efektywny, ale także przyjazny sposób. Dlatego każdemu Robinsonowi towarzyszy pracownik - wolontariusz, który pełni rolę mentora społecznego. Program ruszył 5 sierpnia - do placówek Poczty Polskiej w Warszawie i Łodzi trafiło pierwszych 10 stażystów. Wszyscy są wychowankami domów dziecka lub rodzin zastępczych.

Czytaj też: Poczta Polska chce być konkurencyjna. Wdraża nowy system wynagrodzeń

- Program Bezpieczny Staż to przykład jak mądre firmy i zaangażowani pracownicy (mentorzy) pokazują młodym ludziom z domów dziecka i rodzin zastępczych, że można zaufać dorosłym. To szlachetna praktyka budowania kapitału społecznego razem - przez Pocztę Polską, Fundację Robinson Crusoe i Robinsonów (stażystów) - mówi Aureliusz Leżeński, prezes Fundacji Robinson Crusoe.

Praca w placówce pocztowej, z innymi pracownikami nie tylko wprowadza młodych ludzi w środowisko pracy i zwiększa ich szanse na rynku, ale także rozwija ich umiejętności społeczne i buduje poczucie własnej wartości.

- Cieszę się, że młodzi ludzie mają okazję poznać pracę na Poczcie od kuchni. Umawiamy się z naszymi stażystami, że codziennie podsumujemy miniony dzień. Dostrzegamy ich sukcesy i wskazujemy zadania, nad którymi muszą jeszcze popracować. Udział w takim programie jest bardzo motywujący - nie tylko dla stażystów, ale także dla nas, pracowników - mówi Ewa Starzyńska, naczelnik UP Warszawa 44, do którego trafił jeden z dwudziestu Robinsonów.

Czytaj też: Polska Grupa Pocztowa deklaruje 1 mln zł dla zwalnianych przez Pocztę Polską

To nie pierwsza taka inicjatywa Poczty Polskiej służąca aktywizacji zawodowej młodzieży. Podobny cel przyświecał akcji edukacyjnej „Usamodzielnij się", w ramach której przeszkolono 2 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.