Poczta Polska i Bank Pocztowy fundują stypendia ambitnym uczniom

Fundacja "Pocztowy Dar" przyzna stypendia 80 ambitnym uczniom z całej Polski. To pomoc finansowa w ramach programu "Przekaz ku przyszłości", który pozwoli na spełnienie edukacyjnych marzeń i aspiracji zdolnych dzieci i młodzieży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poczta Polska i Bank Pocztowy fundują stypendia ambitnym uczniom

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 sie 2014 12:16


O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych (po ukończeniu 4 klasy), gimnazjów oraz szkół średnich, którzy w roku przyznania stypendium nie ukończą 20 lat. Wnioski można składać do 31 sierpnia.

Stypendia w wysokości 350 zł miesięcznie będą wypłacane w okresie od października 2014 r. do lipca 2015 r. Wysokość stypendium przypadająca na jednego stypendystę to 3500 zł. Fundatorami programu „Przekaz ku przyszłości” są Poczta Polska oraz Bank Pocztowy.

–To już czwarta edycja naszego programu – mówi Katarzyna Mikołajczyk, prezes fundacji „Pocztowy Dar”. – Stypendium można przeznaczyć na cele edukacyjne, wszelkie zajęcia dodatkowe oraz rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Te dzieciaki są naprawdę wybitne, a ich dotychczasowe osiągnięcia mogą zawstydzić niejednego dorosłego – dodaje.

Stypendia będą przyznawane według kryterium średniej ocen (minimum 4,5), szczególnych osiągnięć w dziedzinie nauki, sportu, działalności społecznej i kultury oraz średniego miesięcznego dochodu na osobę. Aplikujący powinni również opracować plan własnego rozwoju.

W tamtym roku stypendia otrzymało 75 uczniów na łączną kwotę ponad 260 tys zł. Natomiast w I i II edycji wsparcie finansowe trafiło do 150 uzdolnionych osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.