Po tych uczelniach można zarobić najwięcej

W bieżącym roku do egzaminu maturalnego przystępuje około 311 tys. maturzystów. Większość z nich staje przed wyborem szkoły wyższej, na której będą kontynuować edukację. Sprawdźcie, po których uczelniach można zarobić najwięcej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Po tych uczelniach można zarobić najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk/ mat. pras.

16 maj 2015 15:18


Decyzja o wyborze uczelni podejmowana jest z uwzględnieniem przede wszystkim zainteresowań przyszłych studentów oraz posiadanych umiejętności. Często również dalsza edukacja oraz kariera zawodowa planowana jest w oparciu o przyszłe zarobki. Rodzaj uczelni, jak również miejsce jej ukończenia, są ważnymi determinantami wysokości wynagrodzenia.

W oparciu o wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2014 powstało zestawienie 30 polskich uczelni, po ukończeniu których mediana pensji jest najwyższa.

Czytaj też: Zmiany na uczelniach: Szkoły muszą zapewnić praktyki studentom

Podobnie jak w ubiegłych latach, zestawienie otwiera Szkoła Główna Handlowa. Mediana wynagrodzeń absolwentów tej uczelni wyniosła w 2014 roku 8 700 zł.

Na drugim miejscu uplasowała się również uczelnia ze stolicy – Politechnika Warszawska. Co drugi zatrudniony po tej uczelni zarabiał powyżej 7 700 zł. Ważna jest jednak pewna zależność – większość absolwentów tych szkół zatrudnionych jest w stolicy, co niewątpliwie ma istotny wpływ na wysokość pensji. Warszawa jest miastem o najwyższych wynagrodzeniach w kraju.

Czytaj też: Uczelnie dostaną dofinansowanie na rozwój kompetencji zawodowych studentów

W pierwszej dziesiątce znalazły się również szkoły wyższe z Wrocławia – Politechnika Wrocławska, z Gdańska – Politechnika Gdańska, z Poznania – Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Ekonomiczny, z Łodzi – Politechnika Łódzka, z Gliwic – Politechnika Śląska, oraz Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa.

Całą listę 30 polskich uczelni, po ukończeniu których mediana pensji jest najwyższa, można pobrać poniżej.

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Adrian 2015-05-17 11:29:25

Letnie Praktyki Badawcze w Polskiej Akademii Nauk To już ostatnie miejsca! - wieloletnie doświadczenie - brytyjskie wzorce - prowadzący szkoleni w Oxford - interdyscyplinarne projekty - prestiż HURRY UP!