Po Oksfordzie czas na Cambridge. Leszek Czarnecki uruchomił tam program studiów o Polsce

Już nie tylko studenci Oksfordu, ale i Cambridge będą mogli zdobywać wiedzę na temat współczesnej Polski. To efekt działań biznesmena Leszka Czarneckiego i jego Fundacji Oxford Noble.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Po Oksfordzie czas na Cambridge. Leszek Czarnecki uruchomił tam program studiów o Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 cze 2015 18:07


W 2012 roku dr Leszek Czarnecki oraz działająca przy Noble Banku Fundacja Oxford Noble zainaugurowali partnerstwo z Uniwersytetem Oksfordzkim i powołanie tam Programu Studiów o Współczesnej Polsce. W inicjatywę zaangażowały się światowe autorytety akademickie, m.in. prof. Norman Davies oraz prof. Timothy Garton Ash, a honorowymi patronami są śp. premier Tadeusz Mazowiecki oraz prof. Zbigniew Pełczyński.

Pora na Cambridge

Program na Oksfordzie była odpowiedzią na wyzwanie budowy silnej pozycji Polski w relacjach międzynarodowych. Miała stać się kuźnią „przyjaciół współczesnej Polski” – miejscem, gdzie studiujący na tej najbardziej prestiżowej europejskiej uczelni przyszli liderzy i decydenci z całego świata, będą poznawać Polskę jako lidera regionu i dynamiczną gospodarkę. Tak też się dzieje. Studia działają w ramach St. Antony’s College. W ostatnim roku odbyło się w ich ramach wiele wydarzeń związanych m.in. z obchodami 25-lecia polskiej wolności.

W tym roku dr Leszek Czarnecki i jego Fundacja Oxford Noble zdecydowali się na wsparcie działań kolejnej po Oksfordzie inicjatywy – działających niezależnie od 2014 r. Cambridge Polish Studies. Otwarciem współpracy jest partnerstwo przy odbywającej się we wtorek (30 czerwca) konferencji poświęconej relacjom polsko-ukraińskim.

Prywatny kapitał w służbie Polski

- Polska znajduje się dziś w wyjątkowym momencie. Możemy być dumni z tego, jak wiele udało nam się osiągnąć. Jesteśmy silnym graczem w Europie, mamy dynamicznie rosnącą gospodarkę, lepiej niż pozostali radzimy sobie z kryzysem. Dogoniliśmy peleton i mamy potencjał i energię, by sięgać wyżej. To jest właśnie Polska, którą warto pokazywać światu - mówi dr Leszek Czarnecki, twórca i właściciel Noble Banku.

- Wierzę, że prywatny kapitał ma poważne zobowiązanie wobec Polski, w której dzięki przemianom, mieliśmy szansę budować swoje biznesowe przedsięwzięcia. Dlatego jestem zaszczycony, mogąc wspólnie z największymi polskimi autorytetami oraz wielkimi przyjaciółmi Polski ze świata, zainaugurować ten wyjątkowy projekt – dodał.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Majer 2015-07-26 21:29:05

Brawo za promocję Polski tym większy, że z własnej kieszeni. Co jak co lecz Leszek daje świetny przykład.

zack 2015-07-05 14:24:56

Kolejna swietna inicjatywa Pana Leszka Czarneckiego !

iga 2015-07-04 20:12:26

No dokładnie. Jak dla mnie ruch Czarneckiego świadczy o tym, zę szanuje kraj w którym mieszka a nie deprecjonuje go tak jak większość.