Płatne staże w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki"

Podczas gdy ogólna liczba studentów w Polsce maleje ze względów demograficznych, dzięki kolejnym edycjom akcji "Dziewczyny na Politechniki" i "Dziewczyny do ścisłych", na polskich uczelniach studiuje ok. 24 tys. więcej dziewczyn niż jeszcze w 2008 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Płatne staże w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki"

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

1 kwi 2014 11:49


W tej chwili dziewczyny stanowią już prawie 37 proc. studentów uczelni technicznych. Trend ten umacnia się i pogłębia. Przy okazji akcji realizowanych przez Fundację Edukacyjnej Perspektywy oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Gtech Poland, jak co roku, proponuje przedstawicielkom płci pięknej płatne staże.

Czytaj też: Czy aby na pewno światem IT rządzą mężczyźni?

- Mamy w Polsce blisko 300-osobowe centrum technologiczne, w którym ok. 20 proc. to kobiety (a co trzecia to menedżerka). Choć nie wypadamy najgorzej na tle innych firm w obszarze IT to nadal uważamy, że to za mało - mówi Jarosław Dąbrowski dyrektor ds. Technologii na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę GTECH Poland.

- Poprzez udział w akcji i aktywność naszych ambasadorek - inżynierek z centrum technologicznego, chcemy pokazać, że w nowych technologiach jest miejsce zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z naszych doświadczeń wynika, że zespoły mieszane pod względem płci to te, które osiągają największe sukcesy. Dlatego jesteśmy bardzo zainteresowani wyrównaniem tych proporcji w naszej branży - dodaje.

Ambasadorki z ramienia firmy, zachęcają dziewczyny podczas spotkań na swoich rodzimych uczelniach, do podejmowania nauki na kierunkach ścisłych i w przyszłości planowania kariery w branży IT. Firma oferuje również płatne staże w swoim centrum technologicznym. Każda stażystka będzie miała dedykowanego opiekuna, który będzie ją wdrażał w obowiązki, szkolił i czuwał na przebiegiem programu.

- Oferta staży jest skierowana do dziewczyn, które zdecydują się na podjęcie studiów na kierunkach ścisłych. Ale nie tylko. Zachęcamy także do skorzystania z naszej oferty studentki wyższych lat, które chciałyby sprawdzić, jak będzie wyglądała ich praca w branży nowych technologii po ukończeniu studiów - mówi Jarosław Dąbrowski.

Staże w ramach akcji są częścią kompleksowego programu firmy Gtech dla absolwentów lub studentów ostatnich lat studiów, gotowych podjąć pracę zawodową. Programy stażowe realizowane są w obszarach: Software Engineering, Quality Assurance, Systems Analysis, Project Management. Czas trwania stażu i wynagrodzenie są zawsze ustalane bezpośrednio z zainteresowanymi. O przyjęcie na staż będzie decydowała między innymi kolejność zgłoszeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.