Płatne staże w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki"

0 0
Płatne staże w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki"

Podczas gdy ogólna liczba studentów w Polsce maleje ze względów demograficznych, dzięki kolejnym edycjom akcji "Dziewczyny na Politechniki" i "Dziewczyny do ścisłych", na polskich uczelniach studiuje ok. 24 tys. więcej dziewczyn niż jeszcze w 2008 r.

W tej chwili dziewczyny stanowią już prawie 37 proc. studentów uczelni technicznych. Trend ten umacnia się i pogłębia. Przy okazji akcji realizowanych przez Fundację Edukacyjnej Perspektywy oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Gtech Poland, jak co roku, proponuje przedstawicielkom płci pięknej płatne staże.

Czytaj też: Czy aby na pewno światem IT rządzą mężczyźni?

- Mamy w Polsce blisko 300-osobowe centrum technologiczne, w którym ok. 20 proc. to kobiety (a co trzecia to menedżerka). Choć nie wypadamy najgorzej na tle innych firm w obszarze IT to nadal uważamy, że to za mało - mówi Jarosław Dąbrowski dyrektor ds. Technologii na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę GTECH Poland.

- Poprzez udział w akcji i aktywność naszych ambasadorek - inżynierek z centrum technologicznego, chcemy pokazać, że w nowych technologiach jest miejsce zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z naszych doświadczeń wynika, że zespoły mieszane pod względem płci to te, które osiągają największe sukcesy. Dlatego jesteśmy bardzo zainteresowani wyrównaniem tych proporcji w naszej branży - dodaje.

Ambasadorki z ramienia firmy, zachęcają dziewczyny podczas spotkań na swoich rodzimych uczelniach, do podejmowania nauki na kierunkach ścisłych i w przyszłości planowania kariery w branży IT. Firma oferuje również płatne staże w swoim centrum technologicznym. Każda stażystka będzie miała dedykowanego opiekuna, który będzie ją wdrażał w obowiązki, szkolił i czuwał na przebiegiem programu.

- Oferta staży jest skierowana do dziewczyn, które zdecydują się na podjęcie studiów na kierunkach ścisłych. Ale nie tylko. Zachęcamy także do skorzystania z naszej oferty studentki wyższych lat, które chciałyby sprawdzić, jak będzie wyglądała ich praca w branży nowych technologii po ukończeniu studiów - mówi Jarosław Dąbrowski.

Staże w ramach akcji są częścią kompleksowego programu firmy Gtech dla absolwentów lub studentów ostatnich lat studiów, gotowych podjąć pracę zawodową. Programy stażowe realizowane są w obszarach: Software Engineering, Quality Assurance, Systems Analysis, Project Management. Czas trwania stażu i wynagrodzenie są zawsze ustalane bezpośrednio z zainteresowanymi. O przyjęcie na staż będzie decydowała między innymi kolejność zgłoszeń.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.