PKO BP promuje kreatywnych studentów

PKO Bank Polski zaproponował staże studentom, dzięki którym uzyskają środki na wyjazd na międzynarodowy konkurs Enactus World Cup 2014 do Pekinu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKO BP promuje kreatywnych studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 cze 2014 9:37


W lutym 2014 r. PKO BP rozpoczął współpracę z międzynarodową organizacją Enactus Poland, zrzeszającą studentów, opiekunów naukowych oraz przedstawicieli biznesu, której celem jest propagowanie idei zgodnych z koncepcją zrównoważonego rozwoju. W ramach programu studenci realizują projekty biznesowe odpowiadające na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne oraz społeczne.

W Polsce funkcjonuje obecnie 12 zespołów uczelnianych realizujących ok. 40 inicjatyw w ciągu roku akademickiego. We wszystkich 36 państwach, w których obecny jest Enactus, zespoły prezentują swoje projekty na ogólnokrajowych konkursach przed jury złożonym z wybitnych przedstawicieli świata biznesu, liderów w swojej branży.

W zakończonym 2 czerwca br. polskim finale konkursu Enactus Poland 2014 nagrodzono dwie inicjatywy realizowane przez studentów z Uniwersytetu Gdańskiego: Village in the city oraz Second life of waste.

Pierwszy realizowany jest od 2010 roku. Na gdańskim bazarze BoZeWsi można zakupić owoce, warzywa bezpośrednio od rolników. Studenci wyjaśniają również przedszkolakom podstawowe zasady ekonomii ucząc ich zakładania ogródków warzywnych i zachęcając do sprzedaży wyprodukowanych plonów.

Pilotażowa edycja SLOW - Second life of waste - Daj odpadom drugą szansę została przeprowadzona w 2013 roku. Na terenie klubów fitness zbierane były butelki PET, a podczas dwóch akcji recyklingowych wymieniano plastikowe butelki, makulaturę i elektrośmieci na sadzonkę drzewka lub kwiat. Zebrane butelki PET, zostały przetworzone na 200 kołder, które trafiły do Trójmiejskich noclegowni. SLOW został dodatkowo wyróżniony nagrodą specjalną od PKO Banku Polskiego za Najbardziej Innowacyjny Projekt.

W jury tegorocznej polskiej edycji konkursu zasiadło ponad 70 przedstawicieli biznesu, prezesów, członków zarządu i dyrektorów, w tym osoby z PKO Banku Polskiego. Jurorzy oceniali efektywność projektów, osiągnięte wyniki, dobór grupy odbiorców, innowacyjność oraz trwałość efektów.

Dzięki udziałowi w konkursie młodzież akademicka uzyskuje wartościową informację zwrotną, zdobywa doświadczenie i kompetencje potrzebne w życiu zawodowym - zarówno w roli przedsiębiorcy, jak i pracownika. Członkom zwycięskiego zespołu PKO Bank Polski zaproponował staże, dzięki którym uzyskają środki na wyjazd na międzynarodowy konkurs Enactus World Cup 2014 do Pekinu. Dodatkowo w ramach współpracy z Enactus Polska, bank przyjmie na czas wakacji studentów na miesięczne praktyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.