Piersze studia w Polsce o start-upach

Konkretny pomysł i gotowość do ciężkiej pracy stanowią doskonały kapitał do założenia i rozwinięcia własnego start-upu. Z pomocą przychodzi Akademia Leona Koźmińskiego. Uczelnia przygotowała pierwsze w Polsce studia podyplomowe w całości poświęcone temu zagadnieniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piersze studia w Polsce o start-upach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 wrz 2014 13:28


Interesujące start-upy pojawiają się na świecie w zasadzie każdego dnia. Niestety spora część z nich kończy swoje istnienie niemal równie szybko jak je rozpoczęła, a inne nie rozwijają się tak dobrze jak życzyliby sobie tego ich twórcy. Są jednak i takie, które sprawnie przeszły drogę od niebanalnego pomysłu do odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa.

Czytaj też: Polscy start-upowcy odnoszą sukcesy. Niektórzy nawet międzynarodowe

Najczęściej decydował o tym nie przypadek, lecz dokładnie zaplanowane i skrupulatnie prowadzone działania. Oryginalny pomysł na start-up jest bowiem niezwykle ważny, ale trzeba jeszcze umiejętnie go rozwijać. Wymaga to m.in. znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku oraz umiejętności planowania i monitorowania kluczowych czynników rozwoju.

Z myślą o wszystkich, którzy planują stworzyć lub rozwinąć interesujący start-up Akademia Leona Koźmińskiego wprowadziła do swojej oferty edukacyjnej nowy kierunek studiów podyplomowych – „Tworzenie i rozwój nowoczesnych start-upów”. Jego celem jest przekazanie słuchaczom niezbędnej wiedzy dotyczącej współczesnych strategii i tworzenia modeli biznesowych z zakresu nowych technologii oraz prawnych, finansowych i zarządczych aspektów tworzenia nowych przedsięwzięć.

Czytaj też: Miłość w sieci i wyzwanie start-upu. Jak wygląda praca w portalu eDarling?

W programie studiów znalazły się między innymi zajęcia z wspomagania procesu kreowania innowacji, tworzenia biznesplanów, marketingu internetowego i prognozowania trendów. Co ważne absolwenci programu zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także umiejętności praktyczne umożliwiające stworzenie albo dynamiczny rozwój już istniejącego start-upu – w szczególności internetowego lub związanego z nowoczesnymi technologiami.

Najlepsza wiedza pochodzi od praktyków. Koordynatorem merytorycznym studiów podyplomowych „Tworzenie i rozwój nowoczesnych start-upów” jest profesor zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego, członek Akademii Młodych Uczonych PAN, prof. dr hab. Dariusz Jemielniak. Niezwykle intensywną i szeroko zakrojoną aktywność naukową efektywnie łączy z działaniami praktycznymi. Do tej pory rozwinął już kilkanaście start-upów internetowych, w tym największy polski słownik internetowy ling.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.