Piersze studia w Polsce o start-upach

0 0
Piersze studia w Polsce o start-upach

Konkretny pomysł i gotowość do ciężkiej pracy stanowią doskonały kapitał do założenia i rozwinięcia własnego start-upu. Z pomocą przychodzi Akademia Leona Koźmińskiego. Uczelnia przygotowała pierwsze w Polsce studia podyplomowe w całości poświęcone temu zagadnieniu.

Interesujące start-upy pojawiają się na świecie w zasadzie każdego dnia. Niestety spora część z nich kończy swoje istnienie niemal równie szybko jak je rozpoczęła, a inne nie rozwijają się tak dobrze jak życzyliby sobie tego ich twórcy. Są jednak i takie, które sprawnie przeszły drogę od niebanalnego pomysłu do odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa.

Czytaj też: Polscy start-upowcy odnoszą sukcesy. Niektórzy nawet międzynarodowe

Najczęściej decydował o tym nie przypadek, lecz dokładnie zaplanowane i skrupulatnie prowadzone działania. Oryginalny pomysł na start-up jest bowiem niezwykle ważny, ale trzeba jeszcze umiejętnie go rozwijać. Wymaga to m.in. znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku oraz umiejętności planowania i monitorowania kluczowych czynników rozwoju.

Z myślą o wszystkich, którzy planują stworzyć lub rozwinąć interesujący start-up Akademia Leona Koźmińskiego wprowadziła do swojej oferty edukacyjnej nowy kierunek studiów podyplomowych – „Tworzenie i rozwój nowoczesnych start-upów”. Jego celem jest przekazanie słuchaczom niezbędnej wiedzy dotyczącej współczesnych strategii i tworzenia modeli biznesowych z zakresu nowych technologii oraz prawnych, finansowych i zarządczych aspektów tworzenia nowych przedsięwzięć.

Czytaj też: Miłość w sieci i wyzwanie start-upu. Jak wygląda praca w portalu eDarling?

W programie studiów znalazły się między innymi zajęcia z wspomagania procesu kreowania innowacji, tworzenia biznesplanów, marketingu internetowego i prognozowania trendów. Co ważne absolwenci programu zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także umiejętności praktyczne umożliwiające stworzenie albo dynamiczny rozwój już istniejącego start-upu – w szczególności internetowego lub związanego z nowoczesnymi technologiami.

Najlepsza wiedza pochodzi od praktyków. Koordynatorem merytorycznym studiów podyplomowych „Tworzenie i rozwój nowoczesnych start-upów” jest profesor zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego, członek Akademii Młodych Uczonych PAN, prof. dr hab. Dariusz Jemielniak. Niezwykle intensywną i szeroko zakrojoną aktywność naukową efektywnie łączy z działaniami praktycznymi. Do tej pory rozwinął już kilkanaście start-upów internetowych, w tym największy polski słownik internetowy ling.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.