Philips i Politechnika Śląska wspólnie utworzą centrum badawacze

• W środę 3 lutego podpisano umowę o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską a firmą Philips, której celem jest uruchomienie centrum badawczego.
• Głównym celem będzie tworzenie nowych technologii na potrzeby medycyny XXI wieku.
• Rada programowa rozpocznie pracę m.in. nad wskazaniem kierunków rozwoju wydziału inżynierii biomedycznej oraz kreowania ścieżki rozwoju kariery zawodowej pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Philips i Politechnika Śląska wspólnie utworzą centrum badawacze

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2016 16:17


List intencyjny o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej a firmą Philips został podpisany w środę w Zabrzu. Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej prof. Marek Gzik powiedział PAP, że bardzo istotnym punktem tej współpracy będzie m.in. "przygotowanie założeń do projektu Assist Med Sport Silesia" - powołania Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu przy Wydziale Inżynierii Biomedycznej.

"Jest to projekt, który wszedł na listę projektów kluczowych dla regionu, znalazł się również w kontrakcie terytorialnym jaki został podpisany pomiędzy rządem a władzami samorządowymi, Urzędem Marszałkowskim" - zaznaczył Gzik.

Dodał, że koszt projektu to ok. 90 mln zł. "Liczymy, że wspólnie z Philipsem uda nam się go zrealizować i dzięki temu powstanie centrum badawcze, którego głównym celem będzie tworzenie nowych technologii na potrzeby medycyny XXI wieku" - powiedział w środę.

Prof. Gzik poinformował, że obecnie projekt "jest recenzowany na poziomie krajowym". "Uzyskał opinię pozytywną, czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie, a później przystąpimy wspólnie z Philipsem do rozmów. Można powiedzieć, że firma Philips zdeklarowała zainteresowanie by wspólnie to realizować" - podkreślił. "Mam nadzieję, że realizację projektu rozpoczniemy z początkiem 2017 roku" - dodał.

Projekt Assist Med Sport Silesia zakłada powołanie grupy, sieci nowoczesnych laboratoriów, które - jak zaznaczył dziekan - "mają wspomagać medycynę i sport".

Wstępne rozmowy w sprawie lokalizacji centrum badawczego zostały przeprowadzone.

Dziekan wydziału inżynierii biomedycznej poinformował, że uczelnia liczy na przychylność samorządu zabrzańskiego i będzie można rozbudować kampus Politechniki Śląskiej, który znajduje się na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i de Gaulle'a.

Podpisanie umowy o współpracy z firmą Philips będzie również związane z powołaniem rady programowej, która rozpocznie pracę m.in. nad wskazaniem kierunków rozwoju naukowego wydziału inżynierii biomedycznej, kreowania ścieżki rozwoju kariery zawodowej pracowników, czy wpływu tej współpracy na jakość kształcenia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.