PGE współpracuje z Politechniką Rzeszowską

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza zawarły porozumienie o współpracy naukowo - technicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PGE współpracuje z Politechniką Rzeszowską

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 sie 2014 11:13


Podpisane porozumienie przewiduje m.in. organizowanie wspólnych seminariów i konferencji służących wymianie doświadczeń i promocji własnych osiągnięć, organizowanie praktyk studenckich oraz staży, a także korzystanie z pomocy przy organizacji kursów szkoleniowych i studiów podyplomowych.

Umowa obejmuje współpracę w dziedzinie energetyki, ciepłownictwa, ochrony środowiska, ekonomii, rachunkowości, organizacji i zarządzania oraz prawa. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony i będzie realizowane m.in. w Elektrociepłowni Rzeszów, jednym z oddziałów spółki.

Pod koniec czerwca PGE GiEK podpisała również list intencyjny z powiatem gryfińskim w zakresie objęcia patronatem klas technikum elektrycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.

W gronie uczelni, z którymi współpracuje PGE GiEK są obecnie: Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Łódzki oraz Politechniki w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Opolu oraz dwie szczecińskie uczelnie - Akademia Morska i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.