Ortyl: kształcenie zawodowo-techniczne do poprawy

Zmiany w szkolnictwie wymuszają potrzeby, jakie ma nowoczesny przemysł, w tym też ten podkarpacki – lotniczy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ortyl: kształcenie zawodowo-techniczne do poprawy

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

13 paź 2014 19:35


Troska o młodych ludzi i przyszłe, wysoko wykwalifikowane kadry dla światowego przemysłu lotniczego, to główny powód organizacji konferencji „Obecny i perspektywiczny model edukacji zawodowo-technicznej w odniesieniu do potrzeb nowoczesnego przemysłu", której jednym z organizatorów był urząd marszałkowski.

Czytaj też: Poncyljusz: Polscy inżynierowie to mocny argument na przyszłe lata

Goście konferencji usłyszeli, że forma oraz treści nauczane dziś w szkołach technicznych i zawodowych w regionie wymagają aktualizacji. Ryszard Łęgiewicz, członek zarządu Doliny Lotniczej i wiceprezes Hispano-Suiza Polska, konieczność zmian upatruje w dzisiejszym rynku pracy, który stawia przed absolwentem nowe wymogi. - To czego nie uczymy w szkole jest dziś w przemyśle potrzebne - spuentował R. Łęgiewicz.

Szansą na poprawę wiedzy oraz umiejętności przyszłych pracowników przemysłu lotniczego na Podkarpaciu ma być ulepszenie CEKSO, czyli porozumienia sprzed 10 lat, podpisanego przez firmy Doliny Lotniczej, szkoły oraz Centra Kształcenia w regionie. 

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska: Trzeba ścisłej współpracy szkolnictwa zawodowego z rynkiem pracy

Jak dotąd ten „trójkąt", dzięki wzajemnej współpracy, kształcił pod kątem biznesu w sposób praktyczny. Uczył tego, czego pracodawca oczekiwał od pracownika, a wszystko to przez zbudowanie sieci szkoleniowej, modyfikację programów nauczania, doposażenie szkolnych parków maszynowych w nowoczesne narzędzia, a także próbę stworzenia warunków jakie czekają absolwenta na stanowisku pracy, w kierunku którego się uczy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.