Oni wygrali roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków

Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” ruszył w marcu br. Zwycięzcy mogli liczyć nie tylko na nagrody pieniężne, ale również na roczny staż w spółce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oni wygrali roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 lip 2016 10:24


Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” ruszył w marcu br. i trwał cztery miesiące. Powstał, aby dać możliwość młodym, polskim inżynierom pokazania swoich talentów oraz zademonstrowania swoich umiejętności w tworzeniu niestandardowych rozwiązań, które mogą być wykorzystane w przyszłości przy produkcji najlepszych foteli samochodowych.

– Jesteśmy otwarci na młodych, pomysłowych oraz ambitnych ludzi, gotowych do ciągłego rozwoju zawodowego w branży motoryzacyjnej, dlatego zwycięzcom zaoferowaliśmy m.in. możliwość odbycia stażów i praktyk, a nawet wyjazd do jednego z zagranicznych oddziałów firmy – podkreśla Grzegorz Kasperczyk, innovation and new technology leader Kongsberg Automotive Pruszków.

Czytaj też: Praca w Kongsberg Automotive: Rekrutacja trwa. Do 2019 r. firma chce zatrudnić 250 osób

Pierwsze miejsce zajął Gabriel Michalski z Politechniki Łódzkiej za projekt podgłówka. Tym samym otrzyma on nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizytę w jednym z zagranicznych oddziałów Kongsberg Automotive.

– Zwycięski pomysł innowacyjnego rozwiązania zagłówka, to również zwrócenie uwagi na dbałość o nasze kręgosłupy. Młody inżynier zaprezentował, jak odciążyć kręgi szyjne. Dotychczas żaden z producentów nie zastosował tego rozwiązania – tłumaczy dr inż. Mariusz Stegliński z Politechniki Łódzkiej.

– Okazało się, że mamy bardzo twórczych i pomysłowych młodych inżynierów. Głównymi kryteriami oceny projektów były: innowacyjność, możliwość zastosowania praktycznego oraz złożoność pracy. Jury zachwyciło się wyjątkową kreatywnością oraz nieszablonowym podejściem studenta Politechniki Łódzkiej, ponieważ wykonał prototyp swojego rozwiązania i „przetestował” go. Świadczy to o pasji młodego człowieka, jak również inżynierskim podejściu w szukaniu nowych rozwiązań i innowacji. To bezcenne cechy w pracy inżyniera, który nie czeka, aż ktoś pokaże rozwiązanie problemu, tylko sam je kreuje, a potem wdraża – mówi Grzegorz Kasperczyk.

Pomysłem na innowacyjną konstrukcję fotela samochodowego, zawierającym nowatorskie rozwiązania w zakresie zawieszenia, siedziska, oparcia oraz zagłówka Paweł Lasek zagwarantował sobie drugie miejsce. Student wydziału elektrycznego Politechniki Śląskiej w nagrodę odbędzie roczny płatny staż w podwarszawskim Pruszkowie oraz otrzyma nagrodę pieniężną – 4 tys. zł.

Trzecie miejsce zajęli studenci z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – Hubert Gajdziński i Bartosz Gulczyński. W swojej pracy konkursowej przedstawili propozycję zastosowania korkowego rdzenia w konstrukcji siedzenia samochodowego oraz systemy regulacji fotela, a także jego strefowego ogrzewania. Wyróżnienie to gwarantuje dwójce inżynierów praktyki w firmie oraz 2 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.