Omega Pilzno współpracuje z edukacją. Dba o przyszłe kadry

0 0
Omega Pilzno współpracuje z edukacją. Dba o przyszłe kadry
- Absolwenci kierunków logistycznych muszą otrzymywać solidną porcję praktycznej wiedzy, dzięki której poczują się pewniej na rynku pracy - uważa Adam Godawski, prezes Omega Pilzno. /Fot. omega-pilzno.com.pl

Omega Pilzno rozpoczęła współpracę ze szkołami i uczelniami w ramach realizowanego programu edukacji przyszłych pracowników. Firma pragnie zadbać o przyszłe kadry, kształcąc je niemal od szkolnej ławki.

To dopiero początek działań w ramach programu „Akademia Omega. Program edukacji i rozwoju specjalistów logistyki”, realizowanego przez firmę od bieżącego roku szkolnego i akademickiego. Jest on skierowany głównie do uczniów i studentów kształcących się na kierunkach poszukiwanych w branży Transport-Spedycja-Logistyka.

Na razie program Omegi Pilzno objął 2 szkoły ponadgimnazjalne i 1 uczelnię wyższą (z czasem firma zamierza zaprosić do współpracy kolejne placówki).  

W Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej w Pilźnie firma sprawuje patronat nad kierunkami mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, w Zespole Szkół nr 4 w Dębicy – nad kierunkiem technik spedytor, natomiast w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jest partnerem kierunku logistyka.

Wiedza potrzebna na rynku pracy

- W branży TSL (transport, spedycja, logistyka) mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie, doskonale znamy jej specyfikę i cieszy nas zainteresowanie młodych ludzi kierunkami logistycznymi. Rekrutując nowych pracowników do naszej firmy, zauważamy jednak, że w kształceniu przyszłych spedytorów, logistyków konieczna jest ścisła współpraca pomiędzy teoretykami i praktykami branży TSL - przyznaje Adam Godawski, prezes grupy Omega Pilzno.

- Absolwenci kierunków logistycznych muszą otrzymywać solidną porcję praktycznej wiedzy, dzięki której poczują się pewniej na rynku pracy. Uważamy, że wspólna wymiana doświadczeń pomiędzy naszą firmą a uczelniami, zaowocuje nową jakością kształcenia i będzie cenną lekcją dla nas jako pracodawców - dodaje.

Przyszłe kadry

Program zakłada różne działania, m.in. praktyki uczniowskie i studenckie w Omega Pilzno, lekcje, kółka naukowe, wykłady otwarte z udziałem specjalistów pracujących, którzy chcą przekazać uczniom i studentom przede wszystkim wiedzę i umiejętności praktyczne.

Planowane są także wizyty w bazie spedycyjno-transportowej firmy, czy w Podkarpackim Parku Logistycznym. Omega Pilzno chce być także obecna podczas targów szkół oraz targów pracy organizowanych przez partnerskie jednostki edukacyjne.

Poprzez realizację programu „Akademia Omega” firma pragnie zadbać o przyszłe kadry, kształcąc je niemal od szkolnej ławki. Dzięki temu uczniowie i studenci logistyki, spedycji, a także mechanicy otrzymają konkretną wiedzę, przydatną w branży TSL oraz wskazówki, na jakie umiejętności
i kompetencje powinni zwrócić uwagę, jeśli planują związać swoją ścieżkę zawodową z branżą TSL. Najlepsi z nich mogą liczyć nie tylko na zdobycie doświadczenia zawodowego, ale także na pracę w firmie.

W Omega Pilzno pracuje ok. 1000 osób. Swoich pracowników firma motywuje do podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności, umożliwiając zmianę stanowiska pracy w obrębie całej grupy kapitałowej. Przykładem jest chociażby 17 osób, które pracę w firmie zaczynało od staży, a obecnie realizują zadania na różnorodnych stanowiskach, w różnych działach firmy.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.