Okrągły stół w województwie kujawsko-pomorskim. Debatowali o rozwoju biznesu

0 0
Okrągły stół w województwie kujawsko-pomorskim. Debatowali o rozwoju biznesu

- Jaką receptę znaleźć, aby lokalny przedsiębiorca odnalazł się za 10 lat, 20 i 50 lat? To, od czego trzeba zacząć, to jest edukacja. Bez kompetencji nasze szanse są zdecydowanie mniejsze – podkreślił podczas obrad Okrągłego Stołu Gospodarczego w Bydgoszczy Jan Kulczyk.

Poszukiwaniu możliwości rozwoju biznesu w województwie kujawsko-pomorskim poświęcone były obrady Okrągłego Stołu Gospodarczego "Inwestycje - od gospodarki lokalnej do globalnej", które zorganizowano w Bydgoszczy.

Inicjatorami i organizatorami obrad byli pochodzący z Bydgoszczy biznesmen Jan Kulczyk i prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski. Jako ideę spotkania wskazali chęć podzielenia się doświadczeniem z przedsiębiorcami i pomoc w nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi inwestorami.

"Zdajemy sobie sprawę, że podjęliśmy się zadania trudnego, obarczonego dużym ryzykiem. Chcieliśmy się spotkać, aby tchnąć nowego ducha w kujawsko-pomorską gospodarkę, by pokazać, że autentyczne zaangażowanie przedsiębiorców, inwestorów, lokalnych władz i różnych instytucji może zaowocować konkretnymi wartościami dodanymi. Wyszliśmy z założenia, że niełatwe pod względem ekonomicznym czasy wymagają niestandardowych metod działania, a polskiej gospodarce i rodzimym przedsiębiorcom potrzebne są dodatkowe impulsy. Spotkanie służyło rozpoznaniu sił i możliwości" - powiedział Malinowski.

W okrągłym stole uczestniczyli lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele dużych firm i banków spoza regionu, reprezentanci instytucji państwowych wspierających biznes, samorządowcy, parlamentarzyści i przedstawiciele inwestorów zagranicznych z Hiszpanii, Kazachstanu, Niemiec, Tajwanu i Ukrainy. W ramach obrad zorganizowano dwa panele, z których jeden był poświęcony propozycjom i oczekiwaniom inwestorów lokalnych i globalnych, a drugi - szansom i barierom inwestycyjnym w regionie.

"Jaką receptę znaleźć, aby lokalny przedsiębiorca odnalazł się za 10 lat, 20 i 50 lat? To, od czego trzeba zacząć, to jest edukacja. Bez kompetencji nasze szanse są zdecydowanie mniejsze. To, co wynosimy ze szkoły, to przygotowanie jest ogromną wartością, a druga rzecz, żeby mieć marzenia i aspiracje trochę większe. Nie można myśleć tylko w takich kategoriach, że zawsze będziemy żyli w tym samym mieście, będziemy tu pracowali, że wystarczy działać na taką skalę, na jaką do tej pory działamy. Myślę, że to wszystko jest w głowach, w naszych marzeniach. Musimy przekonać siebie samych, że można" - podkreślił Kulczyk.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.