Nowy sposób na motywację? Prace społeczne w Afryce

0 0
Nowy sposób na motywację? Prace społeczne w Afryce

W pracowników trzeba tchnąć nową energię. Wyjazd na paintballa czy zakrapiana impreza nie jest już wystarczająca - lepiej sprawdzi się wyjazd do Afryki. I nie chodzi o imprezę survivalową, a o prace społeczne - pisze Forbes.

- Wolontariat potrafi w kilka dni załatwić coś, czego nie mogłyby załatwić szkolenia - mówi na łamach "Forbesa" jeden z uczestników projektu w Maroko.

Jego grupa miała w ciągu niecałego tygodnia wykończyć i wyposażyć siedzibę ośrodka edukacji i aktywizacji zawodowej dla kobiet. W prace było zaangażowanych 130 osób, a za wszystkie materiały i wyposażenie zapłacił ich pracodawca.

Takie wyjazdy dowodzą, że pracownicy najskuteczniej pracują ze sobą i nad sobą, robiąc coś, co z biznesem ma niewiele wspólnego - podaje Forbes.

Piotr Wikarek, założył firmę Navegadores, by angażować biznes w pomoc rozwojową i humanitarną. Pomoc, która biznesowi również przynosi korzyści.

Forbes podkreśla, że tych, którzy się najczęściej na to decydują, czyli menedżerów wysokiego szczebla, nie trzeba motywować do pracy, podnosić identyfikacji z pracodawcą, ani poddawać treningowi z team buildingu.

- Oni przyjeżdżają z innymi problemami. Najczęstsze to konflikty interpersonalne i słaba komunikacja. Postawienie przed nimi wspólnego, ważnego i autentycznego działania wywołuje cuda, a praca w skrajnie trudnych warunkach przyspiesza uzyskanie pożądanych efektów - podsumowuje na łamach magazynu Wikarek.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.