Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim

0 0
Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim
Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami oraz studia II stopnia po angielsku - business managment to nowe kierunki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, fot.wikipedia.org/Polimerek/CC BY-SA 3.0)

Uniwersytet Łódzki uruchomi nowe kierunki studiów. Uczelnia chce, aby zapewniły one studentom przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach.

Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami oraz studia II stopnia po angielsku - business managment to nowe kierunki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, które zostaną uruchomione w nowym roku akademickim.

Nowe kierunki przygotują studentów do pracy w przedsiębiorstwach

Łódzka uczelnia chce, aby nowe kierunki zapewniły studentom przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach. Ma w tym pomóc wiedza dotycząca zakładania i prowadzenia firmy oraz zachodzących w niej procesów, umiejętność skutecznego pozyskiwania funduszy, a także zarządzania projektami.

Zdaniem prodziekana ds. programowych i Studenckich WZ UŁ Tomasza Czapli, w strukturze i rozwoju gospodarki widoczne jest zapotrzebowanie na znaczny udział małych i średnich przedsiębiorstw, własne firmy coraz częściej zakładają absolwenci. "Dlatego postanowiliśmy wykorzystać dotychczasowe doświadczenia i przekształcić istniejącą już specjalność w osobny kierunek, w pełni poświęcony przygotowaniu młodych ludzi do prowadzenia własnej działalności" - wyjaśnił.

Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami jest interdyscyplinarnym kierunkiem I stopnia. Studenci zdobędą wiedzę z dziedziny marketingu, finansów, organizacji i zarządzania ludźmi. Istotnym zagadnieniem w programie studiów ma być innowacyjność i odpowiedź na pytanie, jak wdrażać ją do firmy. UŁ realizuje ten kierunek we współpracy z uniwersytetami z Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Jak zapewnia kadra uczelni, pozwoli to studentom na nawiązanie kontaktów i zdobycie umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą szukać pracy w zawodzie menedżera, animatora gospodarczego ds. rozwoju technologicznego, specjalisty lub konsultanta w instytucjach transferu technologii, parkach technologicznych, inkubatorach przedsiębiorczości czy przedsiębiorstwach społecznych.

Studia II stopnia w języku angielskim

Wydział Zarządzania proponuje także studia II stopnia na kierunku business management dla absolwentów studiów licencjackich różnych dziedzin. Jak podkreślił kierownik kierunku dr Jerzy Czarnecki, uczelnia liczy na to, że studenci będą się różnili w zakresie ukończonych wcześniej studiów, ponieważ wtedy będą mogli uczyć się od siebie nawzajem odmiennych podejść i punktów widzenia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.