Nie wiesz jak zacząć? Zacznij od praktyk

0 0
Nie wiesz jak zacząć? Zacznij od praktyk

Paradoksalnie najlepszym argumentem w dłoni osoby starającej się o pracę jest... praca. Posiadane doświadczenie to często najistotniejsza informacja świadcząca na korzyść poszukującego zatrudnienia kandydata.

Dobrze też jeśli w możliwie jak najbliższy sposób jest ono dopasowane do wymagań opisanych w ofercie, na ktorą aplikujemy. Gromadzenie go warto zatem zacząć jeszcze na etapie zdobywania wykształcenia. Odbyte wtedy staże i praktyki w istotny sposób mogą wpłynąć na rozwój naszej kariery, poczynając od ułatwienia zdobycia pierwszej posady po zakończeniu nauki.

Dynamiczny, zmienny, otwarty, elastyczny, międzynarodowy - to tylko kilka określeń współczesnego rynku pracy, które wpływają na zachowania poruszających się po nim pracowników. Są one również przyczyną, dla której dzisiejsze kariery nie przebiegają w sposób stabilny. Często są „przerywane" poprzez różne zwroty akcji, jak np. zmiana miejsca zatrudnienia, przebranżowienie czy też próby, udane bądź nie, założenia własnej firmy.

To, jaką ścieżką się potoczą, w coraz większym stopniu zależy od zdolności przystosowawczych pracownika do zmieniającego się rynku pracy, a także jego gotowości o podejmowania pracy w nowych branżach. Istotny wpływ na to jak potoczy się nasza dalsza kariera zawodowa może mieć również praca podjęta jeszcze na etapie zdobywania edukacji.

- Obecnie rynek pracy zmusza kandydatów do większej aktywności i działania, - komentuje Marek Strojkowski, menadżer regionalny w agencji zatrudnienia Manpower. - By zwiększyć swoją skuteczność w poszukiwaniu zatrudnienia już na progu naszej drogi zawodowej warto pomyśleć o tym, jak stać się bardziej atrakcyjnym dla pracodawców. I bynajmniej nie chodzi tu o wygląd, ale o wzbogacenie swojego CV.

Zdaniem Marka Strojkowskiego niezależnie od stanowiska o które się ubiegamy, koronnym argumentem jest nasze zawodowe doświadczenie. Poprzez nie możemy udowodnić, że potrafimy posiadaną wiedzę przekuć w praktyczne działanie i zrobić to z korzyścią dla pracodawcy. Doświadczenie warto zdobywać jeszcze na etapie edukacji. To czas, w którym z większą beztroską możemy pozwolić sobie na popełnianie błędów, by dowiedzieć się co tak naprawdę chcemy robić w życiu.

- Nieoceniona jest tu waga staży i praktyk, które nie tylko będą wpisem do CV, ale również pomogą nam w dalszej karierze. Nie wspominając już o tym, że dzięki nim zbudujemy ją bardziej świadomie. Dla kończących studia osób nie ma lepszej drogi by „pokazać się" na rynku pracy - dodaje Marek Strojkowski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.