Nauka i biznes. Takie połączenie powstało we Wrocławiu

We Wrocławiu powstał Dolnośląski Klaster Nanotechnologii. Ma on służyć rozwojowi przedsiębiorczości w tej dziedzinie dzięki współpracy naukowców, samorządu i firm zainteresowanych nanotechnologią.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nauka i biznes. Takie połączenie powstało we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 paź 2014 17:56


Jak powiedziała Klaudia Piątek z wrocławskiego Centrum Badań EIT+, porozumienie o utworzeniu klastra podpisała Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii Nanonet, gmina Wrocław i Centrum Badań EIT+.

Od połowy czerwca 2013 r. w Centrum Badań EIT+ działają dwa laboratoria nanotechnologii.

Czytaj też: Innowacyjne miejsce pracy zwiększa efektywność? Tak uważają Polacy

- W ramach porozumienia nasze centrum udostępni swoją bazę naukową i laboratoria. Dzięki powołaniu klastra może się formalnie rozpocząć współpraca sektora naukowego i gospodarczego w dziedzinie nanotechnologii - powiedziała rzecznik.

Piątek dodała, że dolnośląski klaster będzie współpracował nie tylko z partnerami z regionie, ale również z powołanym w 2013 r. w Katowicach Śląskim Klastrem NANO.

- Śląski klaster NANO odniósł duży sukces, dlatego skorzystamy z jego doświadczeń. Liczymy, że uda się połączyć efekty pracy specjalistów z obu regionów - mówiła rzecznik.

Czytaj też: Biznes w parze z nauką. Erbud będzie współpracował z AGH

Dzięki klastrowi będzie można również pozyskiwać fundusze na badania, rozwój oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.