Najtrudniejszy pierwszy krok na rynku pracy

„Praktyka czyni mistrza” – to nowy projekt przygotowany przez rudzki urząd pracy, skierowany do osób młodych, które zakończyły już edukację. Właśnie rozpoczął się nabór do pierwszej tury projektu, trwający do października.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najtrudniejszy pierwszy krok na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (GK)

www.portalsamorzadowy.pl

8 sie 2013 15:00


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest od 1 sierpnia tego roku do 30 czerwca 2015 r. Jest on skierowany do 100 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej bez doświadczenia zawodowego, z wykształceniem zasadniczym zawodowym, średnim zawodowym i policealnym oraz wyższym.

W projekcie mogą wziąć udział osoby od 18 do 24 lat oraz absolwenci wyższych uczelni w wieku od 25 do 27 lat, którzy ukończyli studia w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

- Dla każdego uczestnika projektu zostanie opracowany indywidualny plan działania dostosowany do jego predyspozycji zawodowych i umiejętności - mówi Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej.

- Ten projekt to świetna okazja dla młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Chcemy pomóc im zrobić ten przysłowiowy pierwszy krok, zdobyć doświadczenie zawodowe, podnieść kwalifikacje zawodowe, co ułatwi wejście na rynek pracy - dodaje.

Nowy projekt rudzkiego urzędu pracy ma na celu aktywizację młodych bezrobotnych, za sprawą pomocy w podjęciu pierwszych działań umożliwiających znalezienie zatrudnienia oraz zdobycie doświadczenia zawodowego.

- Często się zdarza, że młodzi ludzie, szczególnie ci z wyższym wykształceniem, nigdy nie pracowali w czasie studiów i dlatego nie mieli okazji zdobyć doświadczenia zawodowego - stwierdza Iwona Woźniak- Bagińska.

Jednak program „Praktyka czyni mistrza" powstał po to, aby młodzi bezrobotni zdobyli praktykę, na którą najczęściej zwracają uwagę pracodawcy.

- Udział w projekcie wzmocni ich pozycję na rynku pracy - podkreśla dyrektor urzędu pracy.

Projekt składa się z dwóch części: szkolenia „Spadochron" oraz sześciomiesięcznego stażu. Pierwsza tura rekrutacji, która rozpoczęła się w sierpniu potrwa do października br. i wyłoni 50 uczestników.

Uczestnicy projektu rozpoczną staże od listopada br. Z kolei druga tura rozpocznie się 1 maja 2014 i zakończy się 30 czerwca tego samego roku. Oprócz umożliwienia wejścia na rynek pracy, projekt ten ma także pomóc wybrać właściwy kierunek własnego rozwoju zawodowego oraz zdobyć wiedzę na temat poruszania się po rynku pracy.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.