Najlepsze szkoły biznesu w Europie. Tylko jedna z Polski

Na liście 75 najlepszych szkół biznesu z rankingu "Financial Times", miejsce 37. zajęła Akademia Leona Koźmińskiego. To jedyna polska uczelnia w rankingu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najlepsze szkoły biznesu w Europie. Tylko jedna z Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 gru 2013 10:43


Najlepsze - ex aequo - okazały się francuska HEC Paris i hiszpańska IE Business School. Kolejne miejsca również przypadły w udziale dwóm uczelniom: brytyjskiej London Businesss School i hiszpańskiej Esade Business School. Trzecie miejsce na podium przypadło francuskiej uczelni biznesowej Insead.

Jedyny reprezentant Polski, Akademia Leona Koźmińskiego, uplasował się na pozycji 37., podobnie jak w ubiegłym roku. ALK obecna jest w rankingu "Financial Times" od pięciu lat. Jeszcze w 2011 r. zajmowała 60. miejsce.

Ranking najlepszych uczelni biznesowych "FT" powstał na podstawie wyników rankingów cząstkowych publikowanych w ciągu roku przez brytyjski dziennik: kierunków magisterskich z zarządzania, studiów stacjonarnych MBA i niestacjonarnych Executive MBA, a także programów podyplomowej edukacji menedżerskiej.

Poszczególne uczelnie oceniane są w oparciu o wyniki ankiet wypełnianych przez absolwentów badanych kierunków. FT bierze pod uwagę takie pozycje jak stopień awansu zawodowego, wysokość zarobków po 3 latach od zakończenia studiów , a także poziom i zróżnicowanie kadry naukowej w danej szkole.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.