Najlepsze szkoły biznesu w Europie. Tylko jedna z Polski

0 0
Najlepsze szkoły biznesu w Europie. Tylko jedna z Polski

Na liście 75 najlepszych szkół biznesu z rankingu "Financial Times", miejsce 37. zajęła Akademia Leona Koźmińskiego. To jedyna polska uczelnia w rankingu.

Najlepsze - ex aequo - okazały się francuska HEC Paris i hiszpańska IE Business School. Kolejne miejsca również przypadły w udziale dwóm uczelniom: brytyjskiej London Businesss School i hiszpańskiej Esade Business School. Trzecie miejsce na podium przypadło francuskiej uczelni biznesowej Insead.

Jedyny reprezentant Polski, Akademia Leona Koźmińskiego, uplasował się na pozycji 37., podobnie jak w ubiegłym roku. ALK obecna jest w rankingu "Financial Times" od pięciu lat. Jeszcze w 2011 r. zajmowała 60. miejsce.

Ranking najlepszych uczelni biznesowych "FT" powstał na podstawie wyników rankingów cząstkowych publikowanych w ciągu roku przez brytyjski dziennik: kierunków magisterskich z zarządzania, studiów stacjonarnych MBA i niestacjonarnych Executive MBA, a także programów podyplomowej edukacji menedżerskiej.

Poszczególne uczelnie oceniane są w oparciu o wyniki ankiet wypełnianych przez absolwentów badanych kierunków. FT bierze pod uwagę takie pozycje jak stopień awansu zawodowego, wysokość zarobków po 3 latach od zakończenia studiów , a także poziom i zróżnicowanie kadry naukowej w danej szkole.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.