Najlepsze programy magisterskie na świecie. Tylko jeden jest z Polski

Kierunek zarządzanie w SGH znalazł się na 68. miejscu w najnowszym rankingu „Financial Times” Global Masters in Management.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najlepsze programy magisterskie na świecie. Tylko jeden jest z Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 wrz 2014 11:27


Tegoroczny ranking Masters in Management „Financial Times” wygrał – jak przed rokiem – szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Na drugie miejsce awansowała z trzeciego HEC Paris, a na trzeciej pozycji znalazł się Essec Business School (awans o 5 miejsc). Poza uczelniami z Europy w rankingu ujęto także szkoły z Kanady, Indii, Chin i Australii.

W rankingu znalazła się tylko jedna polska uczelnia - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. W tym roku kierunek zarządzanie oferowany przez SGH zanotował awans o jedną pozycję i został sklasyfikowany na 68. miejscu. Z kolei program CEMS MIM, który oferowany jest w SGH jako jedynej uczelni w Polsce, awansował na miejsce 5. z 7. miejsca w roku ubiegłym.

Czytaj też: Oto profil polskiego studenta MBA

Na miejsce w rankingu „Financial Times” Global Masters In Management składają się wyniki z trzech obszarów badania. Pierwszym są ankiety przeprowadzane wśród absolwentów badanego kierunku, w których odpowiadają oni na pytania dotyczące ich kariery zawodowej, wysokości zarobków czy tempa awansu w korporacyjnej hierarchii.

Czytaj też: Nie chcą już studiować tego kierunku, a tylko w Polsce czeka na nich 50 tys. miejsc pracy

Drugim obszarem są pytania o różnorodność szkoły pod względem m.in. odsetka kobiet wśród kadry naukowej, cudzoziemców w radzie doradczej uczelni itp. W tej części rankingu ocenia się także odsetek obcokrajowców wśród wykładowców danej uczelni i cudzoziemców w ogóle studentów. W trzecim obszarze wzięto pod uwagę m.in. udział w programach międzynarodowych i naukę języków obcych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.