Najlepsza stolarska szkoła w Polsce zmienia organizatora

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku już od ponad 65 lat kształci w zawodach związanych ze stolarstwem, obróbką i technologią drzewa. Placówka, powszechnie znana jako szkoła drzewna, oficjalnie przeszła pod auspicje samorządu Mazowsza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najlepsza stolarska szkoła w Polsce zmienia organizatora

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

14 sty 2018 14:34


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce Letnisku, który do tej pory należał do powiatu kozienickiego przeszedł pod skrzydła samorządu województwa mazowieckiego.

– Szkoła w Garbatce-Letnisku jest unikalna w skali kraju. Kształci w kierunkach, może dziś mało popularnych, ale istotnych dla gospodarki naszego regionu. Stąd nasza decyzja o jej przejęciu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Z tradycjami, ale bardzo nowocześnie

Szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. Jest kameralna, przychylna i życzliwa uczniom. Panuje tu domowa atmosfera, a także niepowtarzalny klimat – powszechnie uważa się ją za najlepszą szkołę stolarską w Polsce. To prawdziwa kuźnia rzemiosła stolarskiego.

Dzięki współpracy szkoły z takimi markami jak: Festool, CNS Solution, portalem Dłuta.pl uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszych technologii stosowanych w przemyśle drzewnym – mogą korzystać z profesjonalnego sprzętu do ręcznej i zmechanizowanej obróbki drewna, jak również z lakierni z suchą ścianką lakierniczą i frezarką CNC.

Uczniowie uczą się programowania maszyn i urządzeń CNC. Mogą uczestniczyć w szkoleniach z obsługi elektronarzędzi marki Festool pod kierunkiem najlepszych specjalistów w Polsce. Wychowankowie szkoły osiągają sukcesy zawodowe już podczas nauki.

Sukcesy wychowanków

Od prawie dziesięciu lat Zasadniczą Szkołę Zawodową (kształcenie w zawodach: stolarz, cieśla, dekarz, plecionkarz) i Technikum Drzewne (kształcenie w zawodzie technika technologii drewna) rozsławiają sukcesy uczniów zdobyte na Międzynarodowych Targach Poznańskich – na najbardziej prestiżowych branżowym ogólnopolskim konkursie dla uczniów i studentów szkół drzewnych „Wyczarowane z drewna”, zdobywając pięciokrotnie pierwsze miejsce i osiem wyróżnień.

Zespół szkół kształci także na profilu leśnym, policyjnym i penitencjarnym, który przygotowuje do pracy w służbie więziennej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.