Nadszedł czas liderów

„Czas wodzów się skończył. Potrzebujemy liderów!” – pod tym hasłem ruszyła właśnie akcja społeczna Szkoły Liderów na rzecz nowoczesnego przywództwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nadszedł czas liderów

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

4 wrz 2013 9:18


W śniadaniu prasowym z okazji rozpoczęcia kampanii wzięli udział Absolwenci Szkoły: wiceminister skarbu Urszula Pasławska, poseł Przemysław Wipler i prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.

Uczestnicy rozmawiali między innymi o różnicy między wodzem a liderem.

- Od lat zajmujemy się kształceniem liderów. Naszym zdaniem wodzowie są skansenem dawnego stylu grania w pojedynkę. Prawdziwy lider ma nami pokierować, a nie nas zastąpić - mówił dyrektor Szkoły Liderów Przemysław Radwan-Röhrenschef.

I dodał: - Większość z nas szuka lidera-frajera. Ale dziś to, że lider zrobi wszystko sam, nie jest cnotą. Dlatego celem naszej akcji jest mówienie o nowym stylu przywództwa.

- Nadszedł czas przywódców profesjonalnych i demokratycznych. Potrzeba nam liderów gotowych na współpracę, którzy będą potrafili wykorzystać kompetencji innych członków zespołu - mówił prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.

Poseł Przemysław Wipler podkreślał, że system wodzów i dworów jest niewydolny. - Ja uważam za dobry znak, że na poziomie lokalnym, samorządowym, jest coraz więcej liderów i stowarzyszeń, które w dodatku nie dają się łatwo przypisać do konkretnej opcji politycznej.

Przemysław Radwan zwracał uwagę, że tym, co wyróżnia Szkołę, jest głos różnych środowisk. - Kształcą się u nas przedstawiciele wszystkich opcji politycznych - mówił Radwan.

Minister Urszula Pasławska i poseł Przemysław Wipler opowiadali, że udział w szkole był dla nich ważnym wydarzeniem.

- Jestem Szkole bardzo wdzięczny za to, czego mnie nauczyła. W warunkach polskich nie ma drugiego takiego projektu jak Szkoła Liderów. Sam rekomenduję Szkołę wielu młodym ludziom - mówił Wipler.

- Jest to wyjątkowa inicjatywa w skali kraju - mówiła minister Urszula Pasławska. - Dobór ludzi, którzy uczestniczą w Szkole Liderów, jest bardzo profesjonalny - dodała minister. - Mam przy tym wielką nadzieję, że Szkoła będzie wspierać również kobiety liderki, bo wciąż jest ich w Polsce za mało.

Do akcji społecznej Szkoły Liderów włączyli się Absolwenci Szkoły, liderzy sfery publicznej i politycznej, m. in. Krzysztof Kwiatkowski - były minister sprawiedliwości i prezes NIK, Urszula Pasławska, wiceminister skarbu i wiceprezes PSL, Paweł Poncyljusz, wiceprezes PJN, Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota, Zbigniew Girzyński z PiS, Hanna Gill-Piątek z Krytyki Politycznej i poseł Przemysław Wipler.

Filmy z udziałem absolwentów można obejrzeć pod tym linkiem. W związku z akcją powstały również „lutki" - komiksy Emila Płoszajskiego.

Partnerami akcji są: Fundacja im. Friedricha Eberta, Fundacja Konrada Adenauera, Fundacja PZU, Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Totalizator Sportowy, Jeronimo Martins, PARP, UPC, PWC, GC Gibson Charitable Trust, Absolwenci Szkoły Liderów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.