www.rynekzdrowia.pl

Na Uniwersytecie Zielonogórskim będzie można studiować medycynę

0 0
Na Uniwersytecie Zielonogórskim będzie można studiować medycynę

W przygotowaniu jest wniosek do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ws. utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Do końca kwietnia mają być gotowe umowy ze szpitalami na praktyki studenckie.

Utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim było tematem spotkania jakie we wtorek (18 marca) odbyli marszałek Elżbiety Polak z prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim i wiceprezydentem Krzysztofem Kaliszukiem oraz Waldemarem Taborskim, dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze i prof. Tadeuszem Kuczyńskim, rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego.

- Przygotowujemy wniosek w tej sprawie do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a do końca kwietnia mają być gotowe umowy ze szpitalami na praktyki studenckie - poinformowała marszałek.

Pierwszy nabór na kierunek lekarski miałby się rozpocząć w 2015 r. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Lubuskiego zarezerwowano 6 mln zł na utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kwota ta będzie wydatkowana w latach 2014-2015 proporcjonalnie po 50 proc. w danym okresie z przeznaczeniem na wydatki bieżące związane z przedsięwzięciem.

Podczas wtorkowego spotkania podsumowano dotychczasowe działania.

- Prace są zaawansowane, znamy już program studiów i zakładane cele oraz efekty kształcenia, a także ich powiązanie z misją i strategią Uniwersytetu Zielonogórskiego - podała Elżbieta Polak.

Poinformowała też, że ma podpisać porozumienie z placówkami w Niemczech na organizację praktyk studenckich. Ustalono również dalszy harmonogram prac.

Przypomnijmy, że o otwarcie kierunku lekarskiego stara się też Uniwersytet Rzeszowski.

Możliwe, że w maju dowiemy się czy taki kierunek powstanie na Podkarpaciu. Jeśli decyzja będzie pozytywna, zajęcia na tym kierunku na wydziale medycznym mogłyby się rozpocząć 1 października 2015 - wynika z informacji przekazanych przez władze uczelniane i samorządowe podczas zorganizowanej w przez wydawcę i redakcję Rynku Zdrowia konferencji Spotkanie Menedżerów Ochrony Zdrowia, które 6 marca 2014 r. odbyło się Rzeszowie.

Prof. Artur Mazur, dziekan wydziału medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego przypomniał, że przygotowany pod koniec ubiegłego  roku wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego na tej uczelni został złożony do oceny w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Do takiego wniosku wymagane jest załączenie konkretnego planu zajęć. Spośród ponad 50 przedmiotów z programu nauczania mamy zapewnioną kadrę ze stopniem doktora habilitowanego lub tytułem profesora belwederskiego do wykładnia 47 z nich - mówił dziekan.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.