Na tych uczelniach najlepiej uczą prawa

W dziewiątym dorocznym rankingu wydziałów prawa wśród uczelni publicznych zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, a wśród szkół niepublicznych - Uczelnia Łazarskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na tych uczelniach najlepiej uczą prawa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 cze 2015 8:37


Wydział Prawa i Administracji UJ wygrał już po raz piąty z rzędu. W tym roku uzyskał 103 ze 111 punktów możliwych do zdobycia. Jest liderem pod względem wymogów jakie się stawia studentom, jakości absolwentów oraz zdawalności na aplikacje - wynika z rankingu "Dziennika Gazety Prawnej".

Czytaj też: Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski najlepszymi uczelniami w Polsce

94,5 pkt. uzyskał WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, a niespełna dwa punkty mniej WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który po raz pierwszy znalazł się na podium.

Uczelnie niepubliczne

Liderem w grupie szkół niepublicznych jest Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W tym roku uzyskał 86,25 pkt i wyprzedza już 12 z 17 wydziałów prawa uczelni publicznych.

Drugie miejsce zajmuje warszawska Akademia Leona Koźmińskiego (wyprzedza 6 wydziałów szkół państwowych), a na trzecim miejscu plasuje się Zamiejscowy Wydział Prawa i Administracji w Rzeszowie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.